Культура / ТРИПІЛЛЯ - ВИТАЧІВ

Древня фабрика на Обухівщині врятувала фільм легендарного режисера

Вадим Герасимович Ільєнко поставив 7 стрічок, серед них “Останній бункер” і “Над нами Південний хрест”. Ряд фільмів з операторською роботою Іллєнка стали еталоном майстерності – “Олекса Довбуш”, “За двома зайцями”, “Вечір на Івана Купала” , ” Поштовий роман “, ” Білий башлик “.835783_1_w_590

Про це йдеться у некролозі “”Ми з Юрою молимось різним богам” – Вадим Іллєнко помер напередодні дня народження брата” на шпальтах Газети по-українськи.

 – За давніх давен працював з братами у “Святі печеної картоплі”. Таки було чому повчитись, – згадував режисер Олександр Візир. – Вадим був людиною непересічною, талановитою. І як оператор, і як креативщик. Був епізод – героїня Люди Єфименко отримала похоронку. Ну й треба було плакати, страждати, руки ламати. Важка сцена для будь кого з акторів. І не складалася та сцена аж ніяк. Вадим кудись зник, потім повертається: “Є ідея!”. А там у Халеп”ї, що біля Трипілля, дивом зберіглася ще з царських часів маленька цегляна фабричка, ну трошки завбільше великого сараю. І був там конвеєр, таке собі диво, схоже на канатку. Подивилися брати на теє все, переглянулися. Команда: “Камеру сюди!”. І дуже сильна вийшла сцена. Люда вся як скам’яніла, уся в собі, тільки цегли – гуп на конвеєр, гуп, гуп”.