Влада / Економіка

Стало відомо, скільки обухівської землі врятовано від забруднення токсинами

hand holding Bulb with tree inside isolated on white backgroundЗа результатами дослідження, 61% українців викидають батарейки та люмінесцентні лампи зі звичайним побутовим сміттям. Про це йдеться в дослідженні Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології, передає УНН.

Також результати дослідження свідчать, що 88% громадян України вважають проблему поводження зі сміттям важливою. Разом з тим, тільки третина опитаних сортує відходи або утилізує їх.

Українці розуміють, що ртутьвмісні відходи шкодять навколишньому середовищу. Про це заявили 79% опитаних. Однак, тільки 20% співвітчизників передають такі відходи в спеціальні пункти збору.

 - 61 відсоток українців викидає їх разом зі звичайним сміттям, причому серед селян таких людей більше (74 відсотка в порівнянні з 54 відсотками городян), – йдеться в дослідженні.

Більше половини українців – 66% – не сортуються відходи в зв’язку з відсутністю спеціальних контейнерів. Тим не менше, 86% тих, хто зараз не сортує сміття, готові це робити в разі забезпечення відповідних умов.

Також наголошується, що 45% опитаних готові підтримати додаткову плату за утилізацію сміття.

 – Позбутися від токсичних відходів людям допомагають волонтери та компанії – утилізатори небезпечних відходів, – йдеться у дослідженні.

Наприклад, в Обухові облаштувати пункти збору небезпечних відходів допомогла компанія “Тарком-Екосервіс”.

 - Тільки за три літніх місяці вдалося зібрати 500 ртутьвмісних ламп і 47 кг або 3 тисячі використаних батарейок. Тим самим обухівчани за літо врятували від забруднення важкими металами і токсичними відходами 60 тисяч метрів кубічних ґрунту району, – зауважили дослідники.

Загрузка...
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,