Пошук

2 дози PFIZER захищають від зараження «Дельтою» на 88%, а ASTRAZENECA – на 67%

2 дози PFIZER захищають від зараження «Дельтою» на 88%, а ASTRAZENECA – на 67%

Вакцини від COVID ефективні проти серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті від захворювання.

Про це пише The Village, передають Хроніки Обухова.

  • Доведено, що дві дози PFIZER захищають від зараження «Дельтою» на 88%, а дві дози ASTRAZENECA – на 67%. Ці показники лише трохи нижчі за захист від варіанту «Альфа».
  • Даних щодо ефективності вакцини MODERNA менше. Попередні дані показали, що одна доза цієї вакцини запобігає госпіталізації та смерті від штаму «Дельта» на 96%. Утім, ці висновки поки що не рецензовані незалежними експертами.
  • Про ефективність CORONAVAC від цього штаму відомо ще менше. У компанії Sinovac заявили, що дві дози вакцини на 90% ефективні в захисті від ускладнень і госпіталізації внаслідок «Дельти». Компанія не надала відповідних даних досліджень, але посилається на досвід використання вакцини в Бразилії, Індонезії, Чилі й Туреччині. За останніми даними, в Чилі, де вакциновано 50% населення, через спалах «Дельта» запровадили черговий локдаун. Також новий сплеск захворювань триває в Індонезії. Зараз там фіксують найбільшу кількість смертей від початку пандемії.

У Всесвітній організації охорони здоров’я вважають, що нова хвиля пандемії, викликана «Дельтою», може бути значно сильнішою за попередні. Тож носити маску, мити руки й дотримуватися соціальної дистанції – звички, від яких рано відмовлятися, навіть якщо ви повністю вакциновані, йдеться у повідомленні.

Читайте також: