5 тисяч тестів на коронавірус не доїхали до Обухова: їх "прихватизувала" Верховна Рада

5 тисяч тестів на коронавірус не доїхали до Обухова: їх "прихватизувала" Верховна Рада
12:54 10.04.2020
5 тисяч тестів на коронавірус не доїхали до Обухова: їх "прихватизувала" Верховна Рада

Підприємство "Укрвакцина", котре знаходиться в Обухові і має спеціальне обладнання для зберігання медикаментів мало отримати приблизно 5 тисяч китайських тестів на коронавірус. Але, вони не "доїхали" до місця призначення.

В цьому переконані журналісти Слідства.інфо, передають Хроніки Обухова.

Журналісти зі своїх джерел отримали документ про розподіл китайського вантажу, який 23 березня прибув в Україну. З нього випливає, що Державному управлінню справами (ДУС), яке забезпечує діяльність найвищих органів влади, та Верховній Раді виділили п’ять тисяч експрес-тестів на виявлення коронавірусу.

Ця цифра дорівнює кількості таких медичних виробів, які в середньому припали на кожну область. Проте в самих державних відомствах цю інформацію не підтвердили, йдеться у повідомленні.

З власних джерел “Слідство.Інфо” отримало матеріали, у яких вказано, як саме був поділений китайський вантаж. Ці дані збігаються, зокрема, з інформацією, озвученою, у локальних медіа.

  • Так, судячи з документу, в Україну прибуло понад 144 тисячі експрес-тестів, більшість з яких поділили між областями в середньому по 5,8 тисяч на один регіон.
  • Натомість п’ять тисяч тестів мали отримати ДУС та Верховна Рада. У наявних у нас матеріалах ідеться, що експрес-тести повинні були надійти на склад державного підприємства “Укрвакцина” в місті Обухів, яке опікується зберіганням і транспортуванням лікарських засобів.

Директор цього підприємства Станіслав Трут у розмові із журналістом “Слідства.Інфо” спершу пообіцяв дізнатися, чи отримувало Державне управління справами тести. Проте, перетелефонувавши незабаром, зауважив: “Говоримо вам офіційно, що експрес-тестів “Укрвакцина” ніколи не отримувала. І, звісно, ми їм (Державному управлінню справами — РЕД.) ніколи не передавали”. На запитання-уточнення журналіста він відмовився відповідати і обірвав телефонну розмову.

Ми також розіслали запити Державному управлінню справами та Апарату Верховної Ради з проханням надати інформацію щодо отримання цих експрес-тестів, а також запитали, яким чином їх використовують. Обидва відомства не підтвердили надходження тестів з китайського вантажу, розповіли журналісти

Як раніше повідомляло “Слідство.Інфо”, ввечері 23 березня у Києві приземлився військовий літак, на борту якого були тести на коронавірус, респіратори, захисні комбінезони та інше. Офіс президента заявив про надходження 250 тисяч одиниць медичних виробів, більшість з яких були експрес-тестами.

Ми з’ясували, що в китайському вантажі прибула лише 521 ПЛР тест-система, що розподілили по всій Україні, зауважили вони.

  • Ці тести є багаторазовими і вважаються більш надійними.
  • Тож, у середньому, кожна область теоретично отримала можливість перевірити на наявність вірусу 1600-1700 людей.
  • Утім, з огляду на наявні потужності державних лабораторій, у деяких областях кількість протестованих осіб реально могла бути в десятки разів меншою.
  • А в окремих регіонах ПРЛ-тести взагалі не використовували через відсутність необхідного обладнання.