Пошук

6 причин потемніння шкіри від золота

6 причин потемніння шкіри від золота

Ювелірні вироби мають свої особливості користування, серед яких відзначається потемніння шкіри. Найчастіше подібне зустрічається при носінні золотих прикрас. Причому може виникати така ситуація, коли й сережки перевірені та вуха ті самі, а сліди чомусь з’явились. Основні причини подібних неприємностей можуть бути пов’язані як зі станом здоров’я власниці коштовності, так і особливостями самої прикраси. Тож розглянемо причини проблеми детальніше.

Медичні першопричини

Прикраси можуть нести не тільки радість, але й викликати порушення у здоров’ї. Подібне частіше всього пов’язане із наступними станами:

  1. Зміна роботи внутрішніх органів — часто спостерігається на фоні різних гормональних переналаштувань. Якщо організм тривалий час працював в одному ритмі, а потім в один момент різко все помінялось, тоді шкіра може стати маркером подібних змін. І вони можуть проявитись саме потемнінням мочки в місці носіння золотих сережок. Такий дисбаланс нерідко спостерігається при вагітності, тому в цей делікатний період жінки можуть помічати потемніння шкіри як від золота, так і інших металів.
  2. «Шкідливі» елементи дизайну — в цілому дизайн сережок може бути цілком безпечним, але у кожного є свої індивідуальні особливості. Тож комусь сережки підходять ідеально, а у когось викликають незрозуміле потемніння, і воно може бути пов’язане якраз із надмірною оригінальністю виробу. Якісь деталі прикраси можуть травмувати шкіру, викликати подразнення, на фоні чого місцева реакція проявляється у вигляді потемніння. Щоб подібного не сталось, варто підбирати коштовності в спеціалізованих ювелірних магазинах як от Голд ЮА, де пропонуються прикраси від надійних виробників та можна знайти поради експертів у блозі.
  3. Провокаційні лікувальні засоби — маються на увазі ті препарати, які містять у своєму складі йод. Саме цей хімічний елемент взаємодіє з золотом, викликаючи його потемніння. Якщо немає бажання постійно відмивати мочки від результатів подібної реакції, тоді варто за потреби користуватись безйодовими місцевими анестетиками.
  4. «Неправильний» склад поту — існують припущення, що при високому вмісті азоту в шкірі потові залози починають його виводити з власним секретом. Далі відбувається контакт металу з потом і поява реакції на шкірі у вигляді потемніння. Частіше всього подібне спостерігається на фоні захворювань печінки, нирок, навіть вживання деяких ліків, тож варто бути уважними до свого здоров’я.

Ювелірні фактори потемніння шкіри

Від самого виробу не менше залежить відсутність темного окрасу шкіри, як і загального стану організму людини. Відомо, що всі золоті прикраси мають ту чи іншу пробу металу. Якщо вказана 750 проба, то це означає, що склад виробу на 75% вміщує золото, а інші 25% приходяться на різні добавки. Тож які саме додаткові матеріали можуть викликати потемніння шкіри?

  1. Мідь — цей метал здебільшого поєднується з золотом для надання останньому гарного рожевого відтінку. Такий матеріал ще називають рожевим золотом і воно має привабливий вигляд, особливо на молодих дівчатах. Та далеко не кожен організм може нормально реагувати на високий вміст міді у виробі, який постійно контактує із мочкою вуха чи іншою частиною тіла, тому в деяких випадках крім потемніння шкіри можуть спостерігатись інші прояви подразнення, включаючи почервоніння.
  2. Нікель — теж непростий метал, який як і мідь здатен викликати подразнювальні реакції. Якщо його небагато в складі прикраси, тоді організм не проявляє свого «невдоволення». Велика кількість нікелю може ставати причиною потемніння шкіри, свербежу, червоних цяточок. Зазвичай подібні прояви виникають не одразу. Спочатку все може бути гаразд, а лише через якийсь час, після накопичення негативної взаємодії з металом, розвивається бурхлива реакція.

Отож, варто відповідально ставитися до вибору коштовності, щоб процес використання приносив максимально позитивні враження.

Читайте також: