82% українців вважають стерилізацію вуличних тварин дієвим методом

82% українців вважають стерилізацію вуличних тварин дієвим методом
11:28 05.03.2023
Компанія Gradus провела перше в Україні дослідження про ставлення українців до стерилізації тварин. Дослідження показало, що 82% українців вважають стерилізацію дієвим та необхідним методом для боротьби із неконтрольованим розмноженням безпритульних тварин.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на hmarochos.kiev.ua.

До того ж стерилізація може продовжити життя тварини на 3-5 років та суттєво зменшує ризик появи пухлин та низки інших захворювань.

Фахівці стверджують, що проблема неконтрольованого розмноження стає нагальною, адже через війну багато тварин залишись без дому, були покинуті чи втекли. Так, за даними UAnimals, одна пара котів та всі їхні нащадки протягом семи років можуть народити 420 тисяч кошенят, а одна пара собак та їхнє потомство за цей же період — 84 тисячі цуценят, йдеться у повідомленні.

Стерилізація, на думку експертів, є найефективнішим і найгуманнішим рішенням для боротьби з неконтрольованим розмноженням безпритульних тварин. До того ж дослідження показало, що 63% українців визнають проблему безпритульних тварин. Половина усіх опитаних підтримують стерилізацію тварин за будь-яких обставин і 38% — підтримує стерилізацію за наявності для неї об’єктивної причини.

Україна входить в десятку країн з найбільшою кількістю безпритульних тварин.