94-річна уродженка Обухівщини планує свою персональну виставку

94-річна уродженка Обухівщини планує свою персональну виставку
14:33 14.09.2020

Уродженка Обухівщини 94-річна майстриня Варвара Мацелла проводить майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок.

Про неї розповіла Газета по-українськи, передають Хроніки Обухова.

Наступний відбудеться у середу, 16 вересня, о 17:00 за адресою: м. Київ, вул. Антоновича, 23-б, йдеться в анонсі.

Відколи вийшла на пенсію, почала виготовляти ляльки-мотанки. Уже майже 40 років їх роблю. Колись по телевізору побачила про них передачу і собі захотілось спробувати. Подумала, раз це лялька- мотанка, то повинна бути на щось намотана. Тому виготовляю скелет з дроту і вже на нього намотую нитки. Використовую акрил, а також льон або коноплі. Спершу роблю 23 витки, закріпляю їх і голова готова. Потім роблю ручки й ніжки. Спідничку зшиваю з тасьми. Якщо побачу в крамниці тасьму з гарним орнаментом, обов'язково купую хоча б метр. Також виготовляю ляльки із соломи. Мотанки є оберегом від усіх бід, - розповіла майстриня.

Довідково

Варвара Прокопівна народилася в селі Малі Дмитровичі Обухівського району на Київщині.

  • Коли у 1933-му був сильний голод батько пішки пішов до столиці шукати роботу.
  • Згодом забрав у Київ дружину з трьома дітьми. Уже в столиці народився найменший брат Варвари Прокопівни.
  • Варвара Мацелла закінчила машинобудівельний технікум.
  • Працювала на хлібозаводі, пізніше – в науково-дослідному інституті на базі Київського заводу "Радар".

На роботі завжди брала участь у художній самодіяльності. До цих пір пам'ятаю всі пісні і гуморески. Та й до карантину ми часто збиралися й виступали у ветеранській раді, - поділилася жінка.

Разом ще з однією київською майстринею Оксаною Білоус Варвара Прокопівна проводить майстер-класи із виготовлення ляльок-мотанок. Наступні мають відбутися 16 та 19 вересня за адресою - вулиця Антоновича, 23-Б.

Кілька разів на тиждень Варвара Мацелла продає мотанки біля виходу з метро на станції площа Льва Толстого.

Давненько я не бачила Варвару Прокопівну, ще з осені минулого року. Вже всіляке думалось. Аж раптом бачу сидить з лялечками біля виходу з метро площа Льва Толстого. Для неї важливо не просто продати свій виріб, а щоб його оцінили, побачили. Лялечки цієї майстрині наповнені надзвичайно доброю енергетикою. Я також маю таку – на щастя. Подумати тільки – людині 94 роки, а в планах ще виставку свою організувати. Це неабиякий талант. А якщо попросити, то і гумореску прочитає – не кожен сучасний актор так зможе, - розповіла Оксана Білоус.

Недавно Варвара Прокопівна перенесла операцію, мала виразку. Зараз у жінки залишилась післяопераційна грижа. Хотіла б її позбутися, але не знає чи наважаться лікарі на ще одне хірургічне втручання через поважний вік пацієнтки. Пенсії на необхідні ліки не вистачає, тому майстриня продає свої вироби.