Пошук

Адаптивний карантин повертається в Україну: що заборонено

Адаптивний карантин повертається в Україну: що заборонено

Україну знову поділять на різнокольорові зони залежно від кількості хворих. З урахуванням цього будуть встановлювати різні карантинні обмеження.

Уряд вирішив повернути адаптивний карантин в Україні з 24 лютого 2021 року, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на The Village.

ЧЕРВОНУ ЗОНУ запроваджуватимуть, якщо хоча б два з п’яти визначених показників перевищуватимуть норму три дні поспіль. Вона передбачає ті ж обмеження, які діяли під час зимового локдауну.

ПОМАРАНЧЕВУ ЗОНУ вводитимуть, якщо протягом тижня норму перевищуватиме один із показників. Цей рівень має ті ж обмеження, що й жовта зона, але він покликаний попередити керівництво областей про епідбезпеку.

ЖОВТА ЗОНА передбачає ті обмеження, які діють зараз (до 28 лютого). Водночас закладам громадського харчування дозволять працювати до 00:00.

ЗЕЛЕНА ЗОНА означає скасування будь-яких обмежень. Її зможуть запровадити в усій Україні, якщо:

рівень захворюваності на гострі респіраторні захворювання щонайменше в 13 областях не перевищуватиме 50% від епідпорогу, передбаченого для цієї області;
коефіцієнт виявлених випадків не перевищуватиме 5% від кількості тестувань.

Проте поки що жовтий рівень діє на території всієї країни.

Діятимуть ті обмеження, які діють в Україні після жорстких зимових карантинних обмежень. Більш того, ми зробили деякі послаблення. Наприклад, буде дозволятися проведення масових заходів, якщо для однієї особи передбачатиметься 4 квадратних метри площі або з наповненістю залу до 50%. Дозволятимуться відвідування закладів освіти групами більш ніж 20 осіб. Під час проведення матчів командних ігрових видів спорту можуть бути присутні глядачі, але з певними обмеженнями щодо кількості заповнених місць. Дозволятиметься працювати ресторанам, кафе, барам та їдальням до 24 години, — зазначив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Читайте також: