Пошук

Активісти пропонують 20-разове збільшення штрафів за сміття

Активісти пропонують 20-разове збільшення штрафів за сміття

Звернення до президента щодо збільшення у 20 разів розміру штрафів за викидання сміття в не призначених для цього місцях набрало понад 25 тисяч підписів.

Петицію ініціював харківський екоактивіст Артем Приходько, передають Хроніки Обухова з посиланням на Хмарочос.

Зараз за викидання сміття фізичній особі загрожує від 340 до 1360 гривень штрафу, а юридичній — максимум 1700 гривень.

«Підприємство з великим доходом може без жодних проблем найняти вантажне авто, та вивезти відходи до лісу поблизу, витративши на це навіть більшу суму від розміру штрафу, який буде на нього накладено», — зауважує Приходько.

За офіційною статистикою, торік в Україні було виявлено 22,6 тисячі несанкціонованих звалищ, які займають площу 560 гектарів. 80% таких звалищ не мають господаря, тому правопорушників не лякає можливість бути притягнутими до відповідальності.

Що пропонується?

  • Екоактивіст пропонує збільшити штрафи для фізичних осіб за викидання відходів у неналежних місцях удвадцятеро — до 14 450 – 29 750 гривень. За викидання відходів і залишків виробництва у водойму чи біля неї штраф може становити 17-34 тисячі гривень.
  • Штрафи для юридичних осіб пропонують збільшити у 50 разів — 68–98,6 тисячі гривень. Якщо підприємство викидає сміття у воду або в радіусі сто метрів від водойми, то штраф становитиме 136–197,2 тисячі гривень.
Читайте також: