Активісти закликали МОЗ перевіряти на коронавірус усіх пацієнтів: обухівські теж

Активісти закликали МОЗ перевіряти на коронавірус усіх пацієнтів: обухівські теж
12:08 30.04.2020
Активісти закликали МОЗ перевіряти на коронавірус усіх пацієнтів: обухівські теж

З початку введення в Україні карантину (з 12 березня) і по сьогодні, за інформацією джерел у МОЗ, державою не було проведено жодної централізованої закупівлі засобів індивідуального захисту – масок, біокостюмів та ін.

Про це йдеться в матеріалі "Дзеркала тижня", передають Хроніки Обухова.

За словами активістів:

  • Всі закупівлі робилися з місцевих бюджетів, за допомогою бізнесу та волонтерів, які знову, як і у 2014-му, звалили на свої плечі забезпечення.
  • Тоді – армії. Тепер – лікарів і лікарень.
  • Надзвичайні, вищі ніж в інших країнах, спалахи зараження в Україні лікарів змушують волонтерів бити на сполох.

ZN.UA опублікувало Відкрите звернення до МОЗ від імені понад 600 волонтерів та громадських організацій, які співпрацюють на Громадській платформі "Разом UA".

Вже більше місяця ми, громадські організації, представники бізнесу та лікарі, об'єднані в Громадську платформу РазомUA, #РАЗОМпротиCOVID, наголошуємо на всіх рівнях про ТЕРМІНОВУ необхідність внести до Маршруту пацієнта у випадку шпиталізаціі (ЗА ВСІМА ДІАГНОЗАМИ!!) обов'язкове ПЛР-тестування на COVID-19 (за державний кошт) та забезпечити індивідуальними засобами захисту, а також обов'язковим ПЛР-тестуванням (за державний кошт) медичний персонал, що працює з важкими патологіями та ургентними станами (пологи, онкопатологія, гемодіаліз, серцево-судинні та інші подібні стани), йдеться у повідомленні.

Активісти переконані, що:

  • Саме за відсутності такого тестування та вхідного ПЛР-тестування відбулись масові інфікування медиків, які і стали джерелами спалахів коронавірусу в Рівному, Кременчуці, 6-й київській лікарні.
  • У країні досі лишається незабезпеченим жодними захисними засобами медичний персонал, який працює з важкохворими пацієнтами невідкладних станів - ургент, гемодіаліз, онкологія, серцево-судинні, пологи та інше.
  • Інфікування в Харкові у військовому шпиталі 14 військових, з них 8 лікарів - через шпиталізацію двох військових пенсіонерів з недіагностованим коронавірусом - можна було уникнути, якби в країні було запроваджене таке вхідне ПЛР-тестування.
  • Ситуація потребує вирішення на державному рівні.

Волонтери та бізнесмени не мають ані ресурсу, щоби розпочати таке тестування, ані законодавчо вирішеного управлінського розпорядження до керівників лікарень - про необхідність проводити таке тестування, впевнені вони.

  • Міжнародний досвід свідчить про те, що лише вчасно організоване масове ПЛР-тестування є запорукою успішної стратегії подолання коронавірусу.

Просимо вас НЕГАЙНО вжити всіх доступних вам заходів, щоби вирішити цю проблему.

Пропонуємо вам розглянути можливість залучення волонтерів та координаторів Громадської платформи "РазомUA" в усіх регіонах задля допомоги в моніторингу розподілу гуманітарної допомоги між медичними закладами та виконання необхідних процедур. Очікуємо на вашу відповідь та співпрацю, додали вони.

Підписано від імені понад 600 волонтерів та громадських організацій, які співпрацюють на Громадській платформі "Разом UA":

Від Обухова прохання підписане головою ГО "Спілка учасників АТО міста Обухів", Олександром Кучмою.

Погода