Антибіотики продаватимуть виключно за електронним рецептом

Антибіотики продаватимуть виключно за електронним рецептом
10:30 15.12.2021
Антибіотики продаватимуть виключно за електронним рецептом

З квітня 2022 року антибіотики в Україні продаватимуть виключно за електронним рецептом.

Про це повідомив в інтерв’ю Укрінформ перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда, передають Хроніки Обухова з посиланням на Хмарочос.

Зловживання антибіотиками посилює стійкість патогенів — антибіотикорезистентність. Цю проблему різні організації (зокрема, ВООЗ) та вчені незмінно називають серед топ-3 найбільших глобальних загроз здоров’ю і життю людства, поряд із відмовою від вакцинації.

Винайдення антибіотиків справило значний вплив на загальну смертність і тривалість життя. Якщо антибіотики стануть неефективними, це призведе до мільйонів смертей — резистентні до ліків хвороби не можна буде вилікувати. За деякими підрахунками, за тридцять років 10 мільйонів людей помиратимуть щороку через антибіотикорезистентність.

«Для того, щоб отримати електронний рецепт, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря. Далі лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я, пацієнту надходить код і в аптеці показується цей код. Фармацевт теж у системі охорони здоров’я відкриває і дивиться, що було призначено лікарем цьому пацієнту»

До кінця року МОЗ планує розширити список рецептурних ліків, які відпускатимуться тільки за електронним рецептом.

«Ми повністю йдемо від паперових рецептів і переходимо виключно на електронні, які у нас показали себе дуже добре в рамках програми реімбурсації “Доступні ліки”», — зазначив Комаріда.