Пошук

Антивакцинатори це “нова вата”: два слова про нове середньовіччя

Антивакцинатори це “нова вата”: два слова про нове середньовіччя

В 2014 український організм продемонстрував неабияку здатність до резистентності і зміг купірувати проникнення зарази на ймення “русский мір” на своїх східних рубежах.

Хто ж знав, що мине всього лише 5 років і “втомлений” від перманентного опору організм збоїть двічі поспіль. І якщо перший збій на ймення “Слуга народу” ще можна пояснити тотальною втомленістю від старих корумпованих еліт, то другий — наростаючий немов снігова лавина антивакцинаторський тренд — важче.

Важче тому, що попри нарікання політичних опонентів нинішнього режиму, варто зауважити, що українці можуть дозволити собі таку розкіш як превентивну, спрямовану на упередження дію, відому під терміном "вакцинація".

Втім, не зважаючи на це і на досить потужну інформаційну кампанію щось пішло не так. Не так настільки, що раціонально обмізкувати цю пекельну суміш чуток, забобон і конспір майже не можливо. Спробуймо пройтися по ним тезово і в певному хронологічному порядку.

Система загальних антивакцинаторських положень виглядає наступним чином:

  • Я не хочу носити маску (маска обмежує, маска не рятує, маска...)
  • Я не буду щеплюватися Астразенекою, вона утворює тромбози, від неї помирають.
  • Я чекатиму на кращу вакцину. Вона з’явилася? Ні, вона теж нічого не гарантує.
  • Локдаун це погано, він як і маски і примус до вакцинації обмежує мої права.
  • Уряд погано про нас дбає, тому люди помирають від коронавірусу.

А тепер слідкуйте за руками: я не буду носити маску, не буду вакцинуватися, не буду дотримуватися правил локдауну, власне всього, до чого закликає влада.

Але, якщо я потраплю до лікарні і зі мною чи кимось з родичів щось станеться, безумовно, відповідальність лежатиме на державі, котра не додивилася, не доглянула і не врятувала такого надзвичайно цінного члена суспільства як я.

Де тут логіка, спитаєте Ви?

Її не може бути в цій насиченій шизофренічною конспірологією доктрині. Доктрині, адепти котрої вірять у те, що хтось дуже хоче знищити саме їх, їх соціальну, етнічну, релігійну або іншу групу за допомогою вакцинування. Особливо смішно подібні твердження виглядають на фоні тотальної вакцинації Ізраїлю або скандинавських країн. Перший, як відомо, відносно нещодавно пройшов крізь дуже вузьке горло історичної трагедії під назвою Голокост. Нащадки вікінгів, в свою чергу, входять до ТОПу найрозвиненіших країн.

Навряд чи їх уряди прагнуть знищувати/зменшувати своє населення. Втім, у ідейного антивакса на все це є цілий оберемок завчених відповідей. Фабула у них одна — вас обманюють. Всі уряди, не тільки український обманюють свої народи в угоду, а тут вибирайте: 1. геїв 2. масонів 3. світового уряду. 3. рептилоїдів і тд.

Разом з тим спостереження за розвитком системи антивакцинаторських міфів дозволяють виділити магістральні, довкола котрих з часом замешкують дрібніші.

ТОП антиваксових міфів виглядає наступним чином:

МІФ 1. У мене у знайомого свата брата кума собаки помер троюрідний вуйка стрийка нанашка родич.

МІФ 2. Як від чого? Звичайно, після вакцинації. Про це по дуже великому секрету, під загрозою нелюдських катувань прямо в реанімації після розтину розповіла медсестра, котра сама чудом уникла щеплення і до цих пір травмована тим, що зробив з організмом цього юного хлопця клятий укол...

МІФ 3. Чим вакцинували померлого? Та хто ж його знає. А медсестра? Вона теж не знає, знає тільки, що це ТОЧНО наслідок вакцинації. А чим саме хай думають ті, хто ставить експерименти на власному народі!

МІФ 4. Четвертий міф був зауважений вище, тому ми його лише зазначимо. Наш уряд прогнувся і дозволяє ставити експерименти на своєму народі, тому що це вигідно... (геям, масонам, Заходу, рептилоїдам тощо). Правди ми не узнаємо, її від нас ховають.

Відтак, станом на сьогодні ми маємо дві діаметрально протилежні ситуації.

Якщо у 2014 році українский організм включив всі ресурси для свого захисту, то у 2019 навпаки, сам намагається витягнути з вени катетора і відключити всі функції життєзабезпечення.

Як там сталося, що ще вчора адекватні друзі і знайомі, котрих ти знаєш десятиліттями і котрі в більшості мають вищу освіту сьогодні опустилися до рівня середньовічного мислення і пропагують, по суті, самознищення?

Причин для цього багато. Не впевнений у своїй здатності (як і у потребі) до їх глибокої препарації, втім, одна спадає зразу — це надзвичайно поганий рівень освіти. Освіти, а не корочки, цієї здатності якщо не мислити науковоподібно, то, принаймні, вмикати критичне (не критикансько-популістичне) мислення.

Можливо тому сучасних антиваксерів можна порівняти і місцями прирівняти до тих, кого в патріотичному середовищі прийнято називати “ватою”.

Схожого у них більш ніж досить.

Це:

  • скрепність (мислення на основі шаблонів);

  • переважання ірраціональних фобій + релігієподібна конспірологія;

  • свідомий чи латентний руйнівний вплив на Україну, її економіку, а відтак і державність.

Проблема лише у тому, що сьогодні провідниками і носіями цього механізму самознищення є часто-густо надзвичайно патріотичні елементи, котрі, втім, не цураються метати бісер фейків з російського сегменту соцмереж на кшталт “доктора-вирусолога из Новосибирска” і тд.

Замість висновків.

Антивакцинатори це “нова вата”? Так. За всіма когнітивними і поведінковими характеристиками це одна з найбільш загроз Україні сьогодні. На відміну від “братушек” - внутрішня. І, на відміну від окупантів джерелом загрози Україні є самі українці і їх внутрішні демони на кшталт некомпетентності, популізму і конспірології.