Пошук

Архітектор з Обухівщини спроєктував поселення на Марсі

Архітектор з Обухівщини спроєктував поселення на Марсі

Українська архітектурна студія Makhno Studio розробила концепт поселення на Марсі. Власник студії - Сергій Махно з Обухівщини.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на The Village.

Для поселення обрали назву Plan C. Це продовження історії з будинком-бункером Plan B, який переміг у номінації Design of the Year і категорії «Концептуальний інтерʼєр» на міжнародному конкурсі Architecture Masterprize у Лос-Анджелесі.

Можливість переселення людей на інші планети науковці розглядають давно. Питання, де зможуть адаптуватись земляни, хвилює багатьох.

За задумом, марсіанське поселення розміщується у кратері і має кільцеподібну структуру. Стінки кратера повинні захистити поселення від піщаних бурь, метеоритних дощів і сонячної радіації.

У поселенні спроектували громадські зали, їдальні, спортивні і спальні зони. Також передбачили зони медичної допомоги і дослідницькі центри, хімічні й біологічні лабораторії та адміністративні блоки.

Для вирощення фруктів і овочів задумали сферичні теплиці з фітолампами. Також у проєкті передбачена велика громадська зала, заповнена рослинами. Вона нагадуватиме поселенцям Землю і забезпечить свіжим повітрям. Ультрафіолетове та інфрачервоне освітлення стимулюватиме ріст рослин і сприятиме фотосинтезу.

Читайте також: