Пошук

Більшість українців не згодні з тезами статті Путіна

Більшість українців не згодні з тезами статті  Путіна

Більшість українців не згодні з тезами статті Володимира Путіна про те, що українці та росіяни є одним народом.

Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова, передають Хроніки Обухова з посиланням на Рубрику.

У своїй статті "Про історичну єдність росіян та українців" президент Росії заявив, що "жодної історичної основи для уявлень про окремий від російського український народ не було і не могло бути, а виокремлення українців і білорусів як окремих народів було результатом радянської національної політики".

  • Із цією думкою згодні 12,5% українців, не згодні — 70%, не визначилися — 17%.
  • Згодних найбільше на Сході (21,8%) та Півдні (18,8%), не згодних — на Заході (90,4%) і в Центральному регіоні (70,4%).
  • Частка тих, хто згоден, вища серед представників найстаршої вікової групи (60 і більше років) — 16%. Однак не погоджуються переважно всі вікові групи: від 66% у найстаршій групі до 75% серед тих, кому від 30 до 39 років.
  • Серед українськомовних респондентів поділяють позицію В. Путіна щодо цього питання 7%, серед російськомовних — 21%.
  • Також частка тих, хто згоден, вища серед етнічних росіян-громадян України — 30%, коли в етнічних українців — 11%.

Позицію В. Путіна не поділяють 92% виборців партії "Європейська солідарність" (при 3% згодних з нею), серед представників ВО "Батьківщина" — відповідно 82% і 8,5%, серед представників партії "Слуга народу" — відповідно 79,5% і 6%. Винятком є лише члени партії "Опозиційна платформа — За життя": частка тих, хто не згоден, не відрізняється від частки тих, хто згоден (відповідно 40% і 33%).

У цій статті Володимир Путін також написав, що територія сучасної України здебільшого створена за рахунок територій історичної Росії, внаслідок чого Росію фактично пограбували. Із цим згодні 7% громадян України, не згодні 76%, не визначилися — 17%.

Читайте також: