Пошук

"Бюджет Зеленського": що буде з отримувачами субсидій у 2020?

"Бюджет Зеленського": що буде з отримувачами субсидій у 2020?

У 2019 році існували три види видатків на субсидії та пільги на комунальні послуги: субвенція на надання пільг та субсидій на придбання твердого та рідкого палива, видатки на виплату пільг і субсидій у грошовій формі та субвенція місцевим бюджетам на надання пільг та субсидій.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на Економічну правду.

- У 2020 році всі ці видатки планується об'єднати. Українці отримуватимуть пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу тільки у грошовій формі. Такий підхід — продовження курсу на монетизацію соціальних виплат, - йдеться у повідомленні.

Обсяги фінансування зміняться. Якщо у 2019 році бюджет виділяв на субсидії 58 млрд грн, то у 2020 році уряд планує витратити на 10,4 млрд грн менше.

Така різниця пояснюється поточним трендом.

  • У 2019 році видатки держави на субсидії поки що менші за заплановані через скорочення кількості отримувачів субсидій у першій половині опалювального періоду 2018-2019 років.
  • У жовтні 2019 року уряд знову змінив правила видачі субсидій.
  • Тепер на спрощених умовах їх зможуть отримати сімейні дитбудинки, військові, громадяни віком понад 60 років, що перебувають у шлюбі та живуть в селі.
Читайте також: