БО БФ «Життя: Допоможемо вижити»: як звичайна багатодітна мати присвятила себе допомозі іншим

БО БФ «Життя: Допоможемо вижити»: як звичайна багатодітна мати присвятила себе допомозі іншим
08:00 09.05.2023
Важливе
БО БФ «Життя: Допоможемо вижити»: як звичайна багатодітна мати присвятила себе допомозі іншим
Ірина Юхимчук
Ірина Юхимчук

Волонтерство – риса, яка притаманна багатьом українцям, важко осягнути всі його багатогранні прояви. Один з них – це, так звані «банки одягу», куди можна принести речі на благодійність або обрати щось собі за потреби.

Такі пункти відкриваються по всій Україні і Обухів не став виключенням. В розпал робочого дня Хроніки Обухова завітали в невеликий підвал поблизу багатоповерхівки Київська, 121. Тут постійно кипить робота, яка не припинялась і під час нашого візиту.

Багатодітні матері - волонтерки, в сім’ях яких є люди з інвалідністю та дівчата-переселенки об’єднались заради спільної мети.

Раніше тут був пункт допомоги від церкви «Життя». Допомагали нужденним одягом, продуктовими наборами, стригли безхатченків. Розвозили гуманітарну допомогу людям в бідні населені пункти.

Як розповіла керівниця Валентина Литвинова, - працювати почали вже давно, а з початком повномасштабного вторгнення виникла потреба зареєструватись офіційно і розширити напрямки допомоги. Але, головний напрямок роботи не змінився – допомагають всім, хто потребує.

Це може бути будь-хто: і місцеві, і внутрішньо-переміщені, і багатодітні, і люди з інвалідністю, люди похилого віку. Тобто, усі, хто потребує допомоги.

Також організація співпрацює з військовими, раніше їздила машина на передову. Зараз речі, які виготовляють волонтерки або надходять у фонд з-за кордону, на передову передають через ГО Материнське серце або Валентину Луговську.

Яку ж допомогу можна отримати у фонді?

- Перше – це речі. Ми привозимо речі з-за кордону, а також приймаємо від людей на благодійність. Не лише одяг, це може бути будь-що: посуд, побутова техніка, побутова хімія, іграшки. Приймаємо все, але головний критерій – речі мають бути в доброму стані, на 4+ і вище. Все, що гірше, велике прохання не несіть – вам до смітника ближче. За роки роботи у нас з’явився отакий девіз. Зараз про нас вже знають і приносять речі в гарному стані, цілі, випрані, без плям. Іноді навіть виглажені приносять. Але, перший час ми просто задихались, дуже багато речей було в такому стані, що просто викидалось на смітник. Тому і народився наш девіз.

Ми ж не віддаємо те, що нам не потрібне, ми жертвуємо на благодійність.

- Друге – продуктові набори. На початку війни допомоги продуктами було більше і ми мали змогу видавати всім. Зараз вже такої змоги немає, тому видаємо лише тим, хто дійсно гостро потребує. Намагаємось розприділити допомогу максимально ефективно.

Як розповіла Валентина, всі речі сортуються згідно сезону окремо: жіночі, чоловічі, дитячі ще й по віку. Від 0 до 3 відправляються у пологові будинки в Українці і Кагарлику. Вагітні та матусі можуть прийти і вибрати щось до вподоби: одяг, візочок, ліжечко, матрац, ковдру, дитяче харчування, підгузки.

Тож, хто має, що принести – принесіть; кому, що потрібно взяти – візьміть безкоштовно. Речі реально класні. А за ті кошти, які ви планували витратити на одяг, купіть продукти і віднесіть самотній бабусі-сусідці або пожертвуйте їх на ЗСУ.

Зі слів Валентини, люди звертаються по допомогу у групах фонду у фейсбук і телеграм. Волонтери відгукуються і відправляють посилки по всій Україні. Як в постраждалі райони, так і туди, де багато переселенців, особливо багатодітних родин.

- Вже збились з ліку скільки їх було відправлено, десь після 1500 перестали рахувати, - зазначила керівниця фонду.

Перші посилки Валентина пакувала сама, зараз вже долучаються й інші волонтери. Наразі у фонді працює 21 людина, і кожна відповідає за свій напрямок. Хтось за порядок у фонді, хтось за склад. Алла Гриценко організовує плетіння кікімор. Також шиються подушечки військовим, щоб було куди голову притулити, підставки під приклади, а нещодавно почали шити чохли під автомати. Ще в’яжуть носки для військових.

Величезна підтримка від жителів сіл: Григорівка, Витачів, Халеп’я, Таценки. Допомагають збирати і продукти харчування, і необхідні речі.

- Я була дуже зворушена тим, що люди за власний кошт купували шкарпетки, мило, шампуні, крупи, цукор коли ми збирали посилки на Харківщину.

Які наразі потреби, чого не вистачає найбільше?

- Дуже потрібна побутова хімія і засоби особистої гігієни. Як пральні порошки, так і шампуні, зубні пасти тощо. Це саме те, що надходить вкрай рідко а люди дуже потребують.

Ще фонду дуже потрібен автомобіль. За весь час роботи вже вийшло з ладу не одне власне авто волонтерів, всі ресурси вичерпано. Хто може допомогти, збір проводяться на офіційний рахунок фонду: UA 7033 4851 0000 0000 2600 0184 027 Код ЄДРПОУ 44 807172

Щоб хотіли побажати Обухову і Україні?

- Перемоги! Спокою в душі і радості. Щоб кожне серце було зцілене. Душевного тепла, любові на рідних землях.

Погода