Будівельні фантазії або граблі по-обухівськи…
09:40 07.08.2019
Будівельні фантазії або граблі по-обухівськи…
Кирило Шурман
Кирило Шурман

Минулого тижня фейсбучний соціум Обухова обурила новина про нове будівництво житлового комплексу із вбудовано-прибудованими об’єктами громадського призначення за адресою: вул. Миру, 1.

Процес громадського слухання та отримання письмових зауважень тривав з 29.06.2019 р. по 30.07.2019 р. включно. Але! Повідомлення про проведення «громадських слухань та отримання письмових зауважень» з’явилось на сайті ОМР тільки 26.07.2019 р., коли до кінця заходу залишилось лише 5 днів, з яких 2 дня – це вихідні!

Вибачте, у мене питання: що робив «Відділ розвитку інфраструктури, містобудування та архітектури» протягом 28 календарних або 20 робочих днів? Що це? Можливо, бажання приховати від Громади міста це питання? Чи чиновники рахують, що інформувати Громаду міста - це не обов'язково? Або міськраді не вистачило тих граблів, на які вона наступили минулого року? Хто не знає, про що саме йде мова, сідайте зручніше, беріть каву – бо зараз буде лонгрід!

23 серпня 2018 року на черговій сесії ОМР приймали План Зонування міста. Документи депутатам надали невчасно, часу ретельно вивчити їх не було. Також не було повідомлено Громаду – новина була на сайті, але у дуже невдалому місті, бо його майже ніхто не побачив. Звісно, надати письмових зауважень мешканці міста не встигли… А питань до Плану було багато. Відокремлю декілька важливих:

  • План приймався 23.08.2019 р., а з 01.09.2019 р. вступали в дію нові ДБН. Як можна приймати План, який втрачає відповідність до норм нових ДБН через тиждень?
  • Під час створення документу було змінено цільове призначення землі. Наприклад: ліс та болото між дорогою на міський пляж та «Інтерфомом» раніше був закріплений за садовим товариством. А у Плані на цій землі вже можна було будувати багатоповерхові будинки… Відчуйте різницю! Також були питання по забудові Лукавиці та вул. Київський від «Школи» до Центру.
  • У лісі біля джерела вище вул. Миру План допускав побудову мафів.
  • Були порушення розмірів рекріаціних зон між дорогою та новобудовами на Стожарах та мікрорайоні «Парковий».

Крім того, під час голосування був порушений регламент і секретар лічильної комісії пані Олена Паєнко зарахувала голос відсутнього на сесії депутата Гелі В.М.

На сесії були місцеві мешканці, які виступали проти прийняття Плану. Навіть автор цих строк звертався до депутатів та голови з проханням: не голосувати за сирий документ, а доробити його згідно нових ДБН та вислухати Громаду. Але хто нас слухав? Якщо проігнорували письмове звернення громадської організації від Лукавиці (до складу якої входило близько 1900 мешканців цього мікрорайону), то що казати про кілька голосів у залі засідань міськради?

Дуже добре присутні запам‘ятали слова мера Левченка: «Шановні депутати, треба приймати План Зонування! Якщо ми не праві – мешканці можуть подати заяву до суду!». Мабуть, шановний пан голова розраховував, що ніхто не буде цього робити. Але! Знайшлась принципова людина – депутат Богдан Яцун, який подав позов до суду. Його підтримали мешканці. Разом вони виграли справу про незаконність рішення ОМР щодо Плану Зонування.

Нагадую, що зараз для взаємодії влади з громадою існує електронний сервіс «платформа електронної демократії», де навіть є розділ «консультації з громадськістю». Чому ОМР не активує на цьому сервісі обговорення болючих питань міста з громадою: екологічне становище, пасажирський транспорт, енергоефективність та енергозбереження, розвиток інфраструктури, забудова та інші?

Чи додавання Обухова (доречі, хлопці з ГО «Асоціація розвитку Обухівщини» приклали для цього чимало зусиль) до цієї платформи було зроблено «для галочкі»?

То ж, шановні чиновники та «батьки» міста – чому Ви знову наступаєте на ті ж самі граблі?

Погода