Бургери по 2 гривні та черги з ранку: як в Україні з'явився Макдональдс
16:03 08.05.2023
Реклама
Бургери по 2 гривні та черги з ранку: як в Україні з'явився Макдональдс

Макдональдс – одна з найпопулярніших мереж фастфуду у світі. Сьогодні неможливо уявити вулиці Києва без закладів цієї мережі.

Але трохи більше ніж 20 років тому в Україні не було жодного ресторану Макдональдс. Про появу першого розповідає популярний сайт Мій Київ.

Перший Макдональдс був на Лук'янівській

Мало хто знає, але перший в Україні Макдональдс було відкрито у Києві на станції метро Лук'янівська. Це сталося 1997 року. Україна стала 102-ю у світі та 6-ю країною колишнього Радянського Союзу, де відкрилася мережа знаменитого фастфуду.

Як згадують очевидці, черга в перший український Макдональдс вишикувалася з самого ранку. А ті, хто не встиг побувати у закладі, лишалися на ночівлю біля входу. Загалом у день відкриття Макдональдс відвідало 14 тисяч людей. Черги не закінчувалися ще тиждень, тому дуже багато кому довелося довго чекати, щоб потрапити до бажаного закладу.

Найбільшою популярністю користувалися гамбургери, які багато українців до цього бачили лише у кіно. У перші кілька тижнів їх скуповували десятками, а коштували вони близько 2 гривень. Ще однією популярною стравою став Біг Мак. Він коштував близько 7 гривень.

Перед відкриттям було проведено серйозну підготовку персоналу. Майбутніх співробітників навчали в Угорщині, Румунії та Польщі близько восьми місяців. Не зупинялося навчання і в Україні, попри відсутність мережі ресторанів. Для цього активно використовували різні муляжі. Як замінник картоплі використовували соломку, салат імітували з пап'є-маше, а замість м'яса були пластикові шайбочки.

Як змінювалося меню «Макдональдс»

У перший рік існування в українському Макдональдсі було лише 19 позицій у меню. З бургерів – гамбургер, чизбургер та Біг Мак. Було й кілька різновидів пиріжків, а також морозиво та холодні напої.

Сьогодні, понад 20 років, у меню налічується майже 200 позицій. З них більше ста в Макдональдсі і майже сто в МакКафе.

Серед найпопулярніших страв, як і раніше, Біг Мак, гамбургер, чизбургер та картопля фрі. Однак не менш популярні і комплексні меню. А серед гамбургерів та чизбургерів з'явилося безліч різновидів. З напоїв з'явилися чай, кава та різні соки.

Серед морозива найпопулярніше Макфлурі. На другому місці за популярністю ріжок, а на третьому – Максанді.

Взагалі співробітники мережі намагаються всіляко залучити клієнтів. Саме тому меню й зростає. Тепер у ньому почали з'являтися і вегетаріанські страви, що робить Макдональдс ще популярнішим.

Ще один фактор популярності – ціни. Незважаючи на те, що долар зростає, ціни в Макдональдсі залишаються бюджетними. Через це ресторан має величезну популярність серед студентів, адже там можна добре поїсти за невеликі гроші.

Сьогодні більшість магазинів мережі в Україні зачинені через бойові дії. Але поступово вони почали відкриватись – у Києві, Дніпрі та Львові. Будемо сподіватись, що так буде і надалі.

Більше цікавих подробиць про український «Макдональдс» можна дізнатись у розширеному матеріалі від Мій Київ за посиланням. Ви дізнаєтесь, як змінювалась мережа в Україні, які інновації поступово додавались у роботу ресторанів і багато інших цікавих деталей.

Погода