Пошук

Бустерна доза вакцини від Covid-19: що відомо

Доцільність щеплення від ковіду третьою, бустерною дозою, ще й досі обговорюється. Проте це можуть собі дозволити лише заможні країни.

А от представики Всесвітньої організації охорони здоров’я закликають поділитися вакцинами, яких не вистачає, з бідними країнами, котрі ще не імунізували своє населення, замість того, щоб використовувати ці вакцини як дози-бустери у багатих країнах. Тому більшість країн, які можуть собі дозволити вакцинувати населення бустерною дозою, роблять це лише для категорій, котрі знаходяться у зоні ризику - літніх людей та медиків.

Після третьої дози вакцини ризик захворіти на коронавірус менший, ніж після двох, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на The Village.

Ізраїльські вчені дослідили зміну ризику захворіти на Covid-19 у людей, які щепилися третьою дозою вакцини.

Вони вивчили дані 1,1 мільйона осіб від 60 років, які мали право на ревакцинацію. Частина цих людей отримала дві дози, інша частина отримала також бустерну дозу.

Через 12 днів після ревакцинації ризик захворіти на коронавірус зменшився в 11,4 разу. Також науковці зазначили, що зменшилась імовірність важкого перебігу хвороби.

У групі людей, які отримали дві дози препарату, зафіксували 3473 випадки інфікування та 330 випадків тяжкого перебігу захворювання. А серед вакцинованих бустерною дозою зафіксували 313 випадків COVID-19 і 32 випадки тяжкого перебігу, - йдеться в повідомленні.

Ізраїль перший у світі розпочав ревакцинацію населення препаратом Pfizer. Спочатку отримати бустерну дозу могли люди з ослабленим імунітетом і люди від 60 років.

Наразі ревакцинуватися можуть люди від 12 років, які отримали другу дозу мінімум 5 місяців тому. Станом на 29 серпня понад 1,9 мільйона жителів країни вже отримали третю дозу вакцини.

Читайте також: