Пошук

Бустерна доза: чи може вона бути шкідливою?

Бустерна доза: чи може вона бути шкідливою?

У Європейському агентстві з лікарських засобів заявляють не про те, що часті бустери можуть бути шкідливими, а про те, що між щепленнями треба робити більші інтервали.

Про це розповіла The Village лікарка-імунолог Марія Полозова, передають Хроніки Обухова.

До того ж, якщо пандемія закінчиться, і коронавірус матиме характер ендемії, тобто регулярно спалахуватиме в певних регіонах, вакцинація просто збігатиметься із сезонами застуди. Для COVID-19 «пророкують» такий самий сюжет, як і з грипом – це інфекція, з якою ми будемо жити, зауважила вона.

Експерти ЕМА вважають, що бустерна вакцинація необхідна в екстрених ситуаціях (як зараз), коли рівень циркуляції різних варіантів вірусу та рівні смертності високі.

Читайте також:
  • Періодичність щеплень повинна мати свою «золоту середину» – дози з короткими інтервалами справді можуть бути менш ефективними, тому максимально рано їх можна робити через чотири місяці після другої дози.
  • Також ефективність вакцини залежить від рівня циркуляції та швидкості мутацій вірусу. Що більше вакцинованих людей, то менша інтенсивність реплікації (розмноження) вірусу та то менше мутацій.
  • Бустерні дози продемонстрували хоч і знижену, але все ж таки ефективність, і вони захищають від тяжкого перебігу захворювання.

«Часта» вакцинація має менше ризиків для здоров’я, ніж частий контакт із вірусом, який постійно мутує. Тому найкраще робити бустер згідно з рекомендаціями МОЗ, додала вона.