Пошук

Чи потрібно вакцинуватись тим, хто вже хворів на Covid-19

Вакцинуватися від Covid-19 потрібно навіть тим пацієнтам, які вже перехворіли.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Рубрику.

Коли ми говоримо про перенесену хворобу і повторне інфікування, повторний перебіг хвороби, такі випадки зареєстровані, їх велика кількість. Чи є гарантії того, що у людей, які перехворіли і знову інфікувалися, хвороба перебігає легше, як у вакцинованих? Немає. Бо досить багато фактів є що, у тих, хто перехворів і повторно інфікувався, хвороба перебігає тяжко, – сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Міністр нагадав, що раніше МОЗ допускав вакцинацію після перенесеної хвороби через 6 місяців на основі наукових даних, що після захворювання імунітет перші півроку захищає від інфікування. Також на той час в країні була обмежена кількість вакцин проти коронавірусу, тому було вирішено використовувати їх для вразливих груп населення.

Тепер ми говоримо про те, що спокійно можна вакцинуватися після перенесеної хвороби , не треба чекати 6 місяців. Це я рекомендую всім зробити, незалежно від того, чи здавали аналізи на наявність антитіл, чи не здавали, чи вони були виявлені, чи ні. Перенесена коронавірусна хвороба не є протипоказанням до вакцинації, – сказав Ляшко.

Читайте також: