Чи повинен сімейний лікар давати пацієнту особистий номер телефону

Чи повинен сімейний лікар давати пацієнту особистий номер телефону
14:30 17.03.2023
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском
Все більше людей прагнуть розв'язувати проблеми дистанційно: ми контактуємо на відстані з банківськими, соціальними та іншими службами. Й іноді українці задаються питанням "чи можна отримати консультацію сімейного лікаря телефоном?".

Чи повинні сімейні лікарі надавати свій мобільний телефон, пояснили "Хронікам Обухова" у Національній службі здоров'я України (НСЗУ).

Зазначається, що лікар не зобов'язаний давати особистий номер телефону. А тим паче відповідати на дзвінки у неробочий час. Проте в окремих випадках сімейний лікар може дати номер з власної ініціативи. Для цього має бути вагома причина, наприклад, наприклад, якщо стан пацієнта потребує особливої пильності чи уваги.

Який номер телефону давати пацієнту - власний чи контакт-центру або рецепції (реєстратури) закладу, лікар вирішує сам. Це його право. Адже медичні послуги, які надають терапевт, педіатр та сімейний лікар, не належать до екстрених, зазначають в НСЗУ.

Рекомендують, у разі виникнення невідкладної ситуації телефонувати до 103 або самостійно їхати до приймального відділення лікарня. Воно працює цілодобово, і екстрені випадки не потребують направлення від сімейного лікаря.