Пошук

Чи став Обухів безпечнішим за останні півроку?

Чи став Обухів безпечнішим за останні півроку?

На написання цього тексту мене спонукала необхідність дати аргументовану відповідь на звинувачення стосовно бездіяльності КП «Міська варта» у питаннях охорони громадського порядку в місті, а також закиди до адміністратора групи «Безпечне місто Обухів» в Телеграмі (себто мене) у видаленні певних коментарів та користувачів з групи. Ці безпідставні та маніпулятивні звинувачення та закиди були викладенні в одному з пабліків міста.

Тому у мене виникла необхідність провести аналіз діяльності групи, та визначити наскільки вона ефективно працює на даний час. Для цього є прекрасна нагода, адже 2 серпня буде рівно 6 місяців від дати її офіційного запуску, тому спочатку трохи про історію.

Варто зазначити, що ідею для створення групи ми позичили в Кіровоградській області, автор цієї ідеї Роман Козьяков - керівник обласної поліції Кіровоградської області, дякуємо йому та його підлеглим які допомогли на першому етапі створення цієї групи.

Дана група створювалася з конкретними завданнями, а саме, сприяти ефективній комунікації з мешканцями міста, оперативно реагувати на загрози та повідомлення від громадян тощо.

Ця система є логічним продовженням онлайн – платформи «Відкрите місто» (https://opencity.in.ua/#r=UA32108), вона доповнює його у частині ОПЕРАТИВНОГО реагування на ЗАГРОЗИ життєдіяльності громадянина міста ОБУХІВ, як такі, що потребують НЕГАЙНОГО реагування, або, потребують втручання працівників органів правопорядку, ДСНС, медичних служб, відповідальних працівників виконавчого комітету, відповідних служб громади:

  • термінових викликів з приводу допомоги громадянам у яких погіршилось самопочуття, або, вони перебувають у непритомному стані;
  • порушень публічного порядку;
  • грубих порушень правил дорожнього руху, ДТП, підозри на перебування особи за кермом у стані алкогольного сп’яніння;
  • непрацюючих світлофорів;
  • порушень правил благоустрою;
  • проривів каналізаційних, водопровідних мереж та ін. (список не є вичерпним).
Витяг з пам'ятки користувача

Група містить закріплене повідомлення, пам'ятку, де чітко розписано, для чого створена група, які повідомлення можна надсилати, а які ні. Але її, зазвичай, читають коли потрапляють в бан.

Також Виконавчим комітетом Обухіської міської ради прийнято рішення де офіційно закріплено за структурними підрозділами та виконавчими органами влади відповідні сфери відповідальності та обов'язок реагувати на повідомлення від мешканців.

Чи став Обухів безпечнішим за останні півроку?
Чи став Обухів безпечнішим за останні півроку?

А тепер поговоримо про статистику. За весь час до групи приєдналося 1500 користувачів, які відправили близько 10 тисяч повідомлень у групу, тобто більше 50 повідомлень на день. З них близько 500 повідомлень безпосередньо стосувалися конкретних проблеми, на які відреагували відповідні служби міста. Тобто завдяки групі щомісяця близько ста проблем мешканців Обухова отримають оперативне втручання влади. І ці цифри зростають по мірі росту популярності групи.

Лідерами по реагуванню на повідомлення є Відділ благоустрою та Міська варта, далі йдуть Поліція, ДСНС, Відділ ЖКГ, Відділ капітального будівництва, ТОВ «МЖЦ», комунальні підприємства міста та ін.

Чи став Обухів безпечнішим за останні півроку?

Про що це говорить?

Ми маємо щодня значний обсяг інформації і звернень, на які необхідно реагувати. Деколи були ситуації, коли необхідно було залучати відразу 3-5 служб міста, щоб оперативно вирішити якусь проблему, інколи і посеред ночі. Доречі, група працює цілодобово.

У такому масиві інформації і повідомлень адміністратору групи та службам немає часу на зайві дискусії. Проте у деяких громадян є стійке уявлення, що дана група чимось схожа на фейсбук, а тому тут можна спамити беззмістовними коментарями чи по 10 разів перепитувати про одне й те саме, перед цим вже отримавши чітку відповідь.

Саме тому виникають спірні ситуації, які без звернення до чітких правил групи вирішити складно. Правила встановлюють санкції за їхнє порушення – бан на 3 доби, за повторне порушення – видалення з групи назавжди. Такі жорсткі заходи спрямовані на те, щоб серед повідомлень випадково не загубити ті, від яких можливо залежить здоров’я і життя мешканців міста, і щоб реагування на повідомлення відбувалося чітко і максимально швидко.

Ми абсолютно відкриті до конструктивної критики у свій бік, також готові реагувати на пропозиції щодо поліпшення якості нашої роботи. Ви можете у будь-який час написати в особисті повідомлення Адміністратору групи і, будьте певні, вас обов’язково почують.

Я впевнений, що всі конфліктні ситуації можна вирішити, адже мета у нас одна – Безпечне місто Обухів!