Пошук

Чи зможуть українці подорожувати за кордон вже цього літа

Чи зможуть українці подорожувати за кордон вже цього літа

Головними напрямками літа 2021 року для українців будуть Туреччина та Єгипет. На відпочинок у більшості країн Європи поки розраховувати не доводиться.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на The Village.

Серед європейських країн українців прийматимуть курорти Балканського півострова – Албанія, Чорногорія, Хорватія. Проте скоріш за все потрібно буде пред'явити тест на Covid-19.

Станом на березень 2021 року українці можуть подорожувати до близько 100 країн світу. Цей список постійно оновлюється.

Подивитися, які країни пускають громадян України, можна на порталі, створеному Міністерством закордонних справ України.

Сьогодні українцям дозволяють в’їжджати в деякі країни Європи (Албанію, Чорногорію, Сербію, Північну Македонію, Боснію й Герцеговину, Болгарію, Велику Британію, Ірландію), Середньої Азії (Казахстан, Узбекистан), більшість африканських країн (Єгипет, Танзанію), країни Середнього Сходу (Туреччину, ОАЕ, Йорданію), американські країни (США, Мексику, Бразилію, Чилі, Еквадор, Колумбію).

З 1 березня в’їзд українцям дозволила Грузія. Після цього українські авіакомпанії збільшили кількість рейсів.

Кіпр, що анонсував відкриття кордонів з 1 березня, поки що не пускає українців. Утім туристичні оператори розраховують, що з квітня він усе ж відкриє кордони для туристів з України.

Найбільше питання, що хвилює українських подорожувальників, чи зможуть вони цього року скористатися безвізовим режимом з ЄС. Поки що ніяких заяв щодо цього країни Шенгенської зони не робили. Утім, у Європі продовжується дискусія, чи варто надавати привілеї в подорожах для людей, яким зробили щеплення від COVID-19. Для цього пропонують запровадити паспорти вакцинації або імунні паспорти.

Паспорт вакцинацій, який також називають сертифікатом вакцинації (Certificate of Vaccination), – документ, у якому зазначають дані про щеплення (від чого, коли й ким проведено). Дійсним документ є лише тоді, якщо застосовувалася вакцина, затверджена ВООЗ.Суть пропозиції полягає в тому, щоби створити сертифікат про вакцинацію від коронавірусу міжнародного зразка – щоби його визнавали в усіх країнах ЄС. За задумом прихильників, людей із сертифікатами вакцинації мають пускати в інші країни – без тестів або обов’язкової самоізоляції. На рівні ЄС обговорюють можливість створити єдиний паспорт вакцинації, який визнаватимуть усі країни блоку. Його також називають електронним пропуском (Digital Green Pass). Канцлерка Німеччини Ангела Меркель наприкінці лютого сказала, що країни ЄС домовилися про розроблення такого документу. За її словами, його мають створити до літа 2021 року.

В Україні, де кампанія з вакцинації від COVID-19 почалася 24 лютого, інформацію про щеплення вносять до електронної системи охорони здоров’я.

Поки МОЗ не планує розробляти та використовувати інші специфічні документи для підтвердження вакцинації, якщо таких вимог не буде ухвалено на міжнародному рівні. Але в разі необхідності, наприклад, для виїзду за кордон, можна буде отримати «міжнародне свідоцтво про вакцинацію встановленого зразка».

Читайте також: