Чим краще мульчувати полуницю?
16:30 22.05.2023
Чим краще мульчувати полуницю?
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

Мульчування перешкоджає зростанню бур'янів та захищає ґрунт від пересихання. Таким чином можна зменшити кількість поливів та прополювання, що не вплине на ріст рослини.

Про це “Хронікам Обухова” повідомляє "Земляк".

Отже, чим можна мульчувати полуницю:

Тирса та стружка

Свіжі тирса і стружка добре утримують вологу та відбивають сонячні промені. А також найкраще стримують заростання бур'янів.

Мульчувати полуницю краще тирсою листяних дерев. Однак не варто обирати тирсу з невідомого джерела, бо вона може бути забруднена хімічними речовинами, що стане загрозою для здоров'я та врожаю. Найкраще використовувати стружку та тирсу з власного господарства, де можна контролювати процес їхнього виробництва та якості.

Однак цей матеріал погано захищає полуницю від шкідників: у тирсі живуть комахи. Якщо тирса буде дуже дрібна, схожа на порох, це може привабити мурах. Також надто дрібна тирса злипатиметься й просідатиме під час поливу полуниці, оголяючи корені, - додають експерти.

Солома

Солома найпопулярніший матеріал для мульчування, бо вона є найдоступнішим матеріалом. Також солома захищає полуницю від контакту із землею, гарно відбиває сонце та попускає воду, стримує випаровування вологи з ґрунту.

Для мульчування соломою, як правило, обирають сухий матеріал та розкладають навколо рослин шаром близько 15 см завтовшки.

Сіно

Для сіна властиве швидке розкладання, що забезпечить полуницю додатковим живленням. Але це може бути і недоліком, позаяк швидке розкладання виснажує тонкий шар мульчі. Через це сіно радять використовувати як тимчасове підживлення і змінювати кожні два тижні.

Хвоя

Хвойні матеріали (голки, шишки, кора, тонкі гілочки) для мульчування також швидко перегниває, що робить ґрунт пухким та поживним.

Крім того, хвоя перешкоджає поширенню сірої гнилі і захищає ягідники від шкідників. Шар укладають завтовшки у 3-5 см, - додають експерти.

Картон

Картонні коробки та щільний пакувальний папір також можна використовувати для мульчування. Для цього матеріал розкладають так, щоб їх краї виступали за кордони грядки приблизно на 20 см. Після чого на нього насипають шар ґрунту у 10 см.

Погода