Чистка, дозаправка та ремонт кондиціонерів
12:50 02.05.2023
Чистка, дозаправка та ремонт кондиціонерів

Кондиціонер - це універсальний прилад, здатний забезпечити комфортний мікроклімат у приміщенні як літню пору року, так і взимку.

Якщо ви вже володієте такою технікою, то повинні пам'ятати, що кондиціонер потребує регулярного догляду. Якщо тільки плануєте покупку, обов’язково враховуйте необхідність обслуговування.

Функції, які виконує кондиціонер

Кондиціонер - це електричний прилад, який виконує ряд важливих функцій:

 • Охолодження.

 • Обігрів.

 • Зволоження повітря та контроль над рівнем вологості;

 • Фільтрація та очищення повітря.

 • Іонізація повітря. Завдяки цій функції кондиціонер здатний знезаражувати повітря від шкідливих частинок бактерій та вірусів, а також нейтралізувати неприємний запах;

Сучасні кондиціонери мають багато додаткових функцій та режимів роботи. Зокрема, режим «сну», коли система працює максимально тихо та автоматично створює комфортну температуру в кімнаті. Таймер, який дозволяє налаштовувати час роботи приладу. Завдяки даній функції не потрібно турбуватися чи не забули ви вимкнути пристрій, адже він буде відключений автоматично.

Чому важливо вчасно обслуговувати кондиціонер?

Кондиціонер - це відмінний помічник в домі, однак важливо вчасно проводити чистку, дозаправку та ремонт. Від цього залежить термін експлуатації пристрою, а також якість виконуваних ним функцій.

Якщо фільтрація і очистка повітря буде працювати не належним чином, то існує ризик розмноження бактерій і виникнення хвороб - ГРВІ, пневмонія, алергії.

Ще один важливий показник на користь технічного обслуговування - підвищення енергоспоживання через несправну систему і вищі рахунки за електроенергію.

Основні етапи догляду за кондиціонером

Головними етапами догляду за кондиціонером є:

 • Чистка;

 • Дозаправка;

 • Ремонт при виникненні найменших збоїв.

Розберемо більш детально важливі аспекти кожного з етапів.

Чистка кондиціонеру

Від своєчасної чистки приладу залежить самопочуття та здоровʼя людей, які перебувають у приміщенні.

Як тільки ви помітили збій в будь-якій функції, неприємний запах або підтікання у внутрішньому блоці, варто відразу звернутися до майстрів та провести професійну чистку кондиціонера в Обухові.

Звісно, можна спробувати почистити прилад самостійно. Для цього потрібно вимкнути прилад, вилучити фільтри та очистити їх від забруднень. Також важливо видалити забруднення із внутрішніх деталей кондиціонера. Як правило, для цього використовуються пилососи зі спеціальними насадками та спреї для чищення кондиціонерів. Після завершення робіт потрібно встановити фільтри на місце та перевірити роботу приладу.

Яким би простим не здавалося це завдання, все ж, краще довірити таку справу спеціалістам.

Дозаправка кондиціонеру

Ще однією причиною некоректної роботи кондиціонера може бути недостатній рівень холодоагенту в системі. Якщо ви помітили низький рівень фреону, необхідно негайно провести дозаправку кондиціонера. В Обухові заправкою та чисткою кондиціонерів займається компанія «Чисте повітря».

Не намагайтеся здійснити дозаправку самостійно. Процес складний та потребує спеціальних навичок та знань.

Ремонт кондиціонера

Якщо причина несправності не в забруднених фільтрах та нестачі холодогену, то необхідно визначити причину.

Частими ознаками поломки є:

 • Перегрівання компресора;

 • Зниження потужностей спліт-системи;

 • Сторонній шум при роботі приладу;

 • Підтікання води з внутрішнього блоку;

 • Обмерзання зовнішнього блоку;

 • Сигнал несправності при самодіагностиці кондиціонера.

Зверніться до спеціалістів для діагностики та ремонту кондиціонера в Обухові.

Слідкуйте за роботою кондиціонера і вчасно усувайте недоліки, адже чистка, дозаправка та ремонт кондиціонера обійдеться в рази дешевше, ніж новий кліматичний прилад.

Погода