Пошук

Чому алкоголь не допоможе зігрітися на холоді

Чому алкоголь не допоможе зігрітися на холоді

Щороку десятки людей помирають від переохолодження - більшість з них пробували зігрітись за допомогою горілки або іншого алкогольного напою.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на пресслужбу МОЗу.

Хоча такий народний метод є досить популярним, “зігріватися” спиртними напоями вкрай небезпечно. Як відомо, алкоголь впливає на нервову систему. Він притуплює відчуття та процеси в організмі. Може здаватись, що вам стає тепліше. Але насправді таке відчуття оманливе. Під впливом алкоголю нервові реакції, які сигналізують, що тіло починає охолоджуватись, сповільнюються. Через це людина поступово втрачає контроль над відчуттям холоду, що може призвести до переохолодження, - йдеться в повідомленні.

Коли людина вживає спиртні напої на холоді, то вона тимчасово відчуває тепло, але воно оманливе.

Це так впливає алкоголь: він на деякий час розширює судини на поверхні тіла. Внутрішня ж температура організму не підвищується і продовжує знижуватись на холоді. Людині може ставати спекотно, тому вона розстібає або знімає частину верхнього одягу. Усе це вкупі веде до стрімкого охолодження тіла, - пояснюють у відомстві.

Коли твереза людина відчуває холод, вона починає рухатись, щоб зігрітися, або йде з холоду. А алкоголь робить людину малорухливою - людина може просто заснути на холоді і не прокинутись, тому що смерть при низьких температурах настає дуже швидко.

Читайте також: