Пошук

Чому так важко загасити пожежі на болотах біля Обухова, - точка зору

Чому так важко загасити пожежі на болотах біля Обухова, - точка зору

Нещодавні пожежі на торфяниках поблизу Обухова наполохали мешканців Обухівського краю і Голосіївського району Києва. В чому ж проблема, чому горить і не гаситься?

Спроба знайти відповідь на ці питання була здійснена автором розвідки "Чому смог у Києві щороку ставатиме густішим", передають Хроніки Обухова.

- Чому на висушені болота не подають воду? Можливо це через дорогі котеджі? Адже будівлі зводили, коли проблем із пожежами не існувало, натомість канали стояли сухі. Запитую в голови підгірської сільради. Каже, що котеджі будували так, аби вода не завдала їм збитку в разі, якщо наповнить канали, - цікавиться автор.

Втім, за його словами є й інші причини:

— Шлюзи, гідротехніка на меліоративній системі давно заржавіла, або ж її розтягнули на металолом. Тому, якщо канали систематично заповнювати водою без відновлення гідротехніки, підтопить передусім сусідні села: Безрадичі, Великі Дмитричі. Це понад тисячу обійсть, - розповідає він, - Ми з Олексієм ще до заходу сонця поспішаємо оглянути споруди на одному з каналів, куди не подали води. Справді, заржавілий, намертво загвинчений шлюз не пробуджує сумнівів: якщо й решта, або навіть частина гідротехніки в такому стані, то заповнені канали здатні лише завдати чималих збитків мешканцям довколишніх сіл. Рівень води в них буде неможливо відрегулювати.

Тим часом в Обухівському міжрайонному управлінні водного господарства озвучують ще тривожнішу причину: немає води.

Заступник директора пані Катерина Циганок говорить:

— Коли почалася пожежа, ми звернулися у Васильківську районну раду. Вода поступила в канали саме з їхніх ставків, завдяки сусідній раді. Але де ж возять ту воду на цілий рік?!!! Води-то немає! Немає опадів. Зими малосніжні. Вода навіть пропала в криницях. Річка Стугна, з якої мають наповнювати канали, місцями взагалі пересохла!!! Тільки завдяки тому, що нам перекинули воду аж із сусіднього району, ми й гасили пожежі.

Вдумайтеся, ці слова – це ластівка з майбутнього: «Звернулися до Васильківського району за водою». Проста річкова вода, те, що завжди було звичним стає предметом переговорів.

Звичайно, така катавасія теж вимагала часу. А втім… Водне господарство переконує, що проблем із запуском каналів не існує. Адже воду-таки подали пожежникам. Проблеми — з самою водою. Інакше кажучи, екологічна катастрофа, масштабів якої досі ніхто ще й не уявляє, настигає країну.

«Замкнене коло, — міркуємо ми вже цілим колективом, що потрохи вникає в суть проблем. — Хто вкрав воду? Відьми! Наче в Конотопі…»

Між тим коли горить торф він викидає в атмосферу велику кількість СО2, яка накопичувалася в болотах тисячоліттями. Викиди спричиняють кліматичні зміни — погода стає теплішою, опадів меншає.

Читайте також:

Коментарі