Пошук

Covid-19: до чого готуватись українцям

За останню добу захворіло на коронавірус 535 українців, 33 людини померло. Хоча кількість хворих зменшується, проте не варто розслаблятись, адже на підході "індійська" мутація Covid-19, відома як штам "Дельта".

24 860 людей щеплено проти Covid-19 за останню добу. Загалом вакциновано 1 241 008 осіб, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Фейсбук-сторінку Міністерства охорони здоров'я України.

Стало відомо, що центри вакцинації запрацювали ще у 7 українських містах. До Києва, Одеси й Львова, де такі центри запрацювали минулого тижня, доєдналися Тернопіль, Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород, Горішні Плавні та Рівне.

Чи захищає вакцинація від нових штамів вірусу, точно невідомо. Проте науковці дійшли висновку, що в багато разів знижує вірогідність інфікування у пацієнтів, які пройшли повний курс вакцинації (2 щеплення).

Нагадаємо, "індійська" мутація COVID-19 на 40% заразніша, ніж "класичний варіант" вірусу. Також є інформація, що "індійська" мутація здатна викликати в людини чорну цвіль або мукормікоз. Крім Індії випадки зафіксовані у Єгипті, Іраку, Туреччині.

Читайте також: