Cпалах коронавірусу позитивно вплинув на кримінальну ситуацію на Обухівщині

Cпалах коронавірусу позитивно вплинув на кримінальну ситуацію на Обухівщині
14:03 07.04.2020
Cпалах коронавірусу позитивно вплинув на кримінальну ситуацію на Обухівщині

Економічна криза в умовах епідемії може призвести до мародерства. Причина: серед об'єктів у зоні ризику, наприклад, дачні будинки, тимчасово залишені без належного нагляду. Також мародерів можуть спокусити закриті на карантин магазини техніки, парфумерії чи бутіки. Втім, як не дивно, на Обухівщині все інакше.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на РБК.

У той же час, поліція стверджує, що на даний момент випадки розбоїв і, тим більше, мародерства не зросли.

Нема збільшення кількості злочинів. Не зафіксовано якихось резонансних випадків ні мародерства, ні розбійних нападів. Такого зараз немає, – сказала в коментарі РБК-Україна речник Головного управління Нацполіції в Київській області Віталія Грохольська.

Більш того, зниженню фактів злочинних нападів може сприяти і те, що в найбільш "жирних" місцях столичного регіону: в Обухівському та Києво-Святошинському районах почали функціонувати поліцейські пункти пропуску.

Було розпорядження Київської обласної державної адміністрації створити КПП біля села Лісники Києво-Святошинському районі та поблизу села Козин Обухівського району в зв'язку з тим, що там перебувають хворі (коронавірусом, – ред.) люди. Це щоб контролювати в'їзд і виїзд, щоб, зокрема, не випускати з цих населених пунктів хворих, – пояснила Грохольська.

Експерти у правоохоронній сфері визнають, що жорсткі поліцейські заходи плюс небезпека зараження вірусом дійсно могли суттєво знизити рівень злочинності в країні.

Я думаю, що це реальна статистика (щодо зниження рівня злочинності, – ред.), так як карантин дає можливості органам влади і особливо силовим структурам більшого контролю за населенням. Тому що їм зараз багато дозволено з точки зору порушення прав людини, – впевнений полковник міліції, колишній керівник УБОЗ Валерій Кур.

На його думку, в перший місяць карантину злочинність перейшла в "латентний режим", тобто ховається і від населення, і від правоохоронців.