Cтало відомо, як на карантині працюватимуть школи
12:17 27.08.2020

Школи під час адаптивного карантину працюватимуть у зеленій, жовтій і помаранчевій зонах епідемічної небезпеки, у зеленій і жовтій вчителі можуть працювати без масок, також від носіння масок звільнили дітей молодших класів.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 27 серпня, передають Хроніки Обухова з посиланням на УП.

Як саме буде відбуватися навчання

  • Навчання буде відбуватися у всіх школах України, за винятком шкіл, які знаходяться у зонах із червоним рівнем епідемічної небезпеки, де багато хворих за останні 14 днів.
  • У зелених та жовтих зонах вчителі у класі можуть працювати без масок за умови дотримання відповідної дистанції або з використанням захисного щитка.
  • Учні 1-4 класів можуть перебувати на території школи без захисної маски. Степанов пояснив, що услідкувати за маленькими дітьми важко, ВООЗ не рекомендує для них маски, та й хворіє на COVID ця категорія дітей менше.
  • МОЗ рекомендує мінімальне пересування учнів між класами. Якщо є можливість – проводити заняття максимально в одному класі.
  • Антисептики мають стояти на вході до школи. Дітям рекомендують мити руки з милом після кожного уроку.

Ми рекомендуємо, щоб були розроблені маршрути учнів у школах, щоб вони були максимально зручні.

Зазвичай у школі є не один вхід і вихід. Ми рекомендуємо максимально відкрити всі входи і виходи, розробити маршрути, щоб, наприклад, діти з молодших класів заходили через один вхід, діти старших класів – через інший вхід, щоб вони не перетиналися при заході, щоб не було скупчення дітей.

Ми рекомендуємо розпочинати уроки в різний час – буквально з 15-хвилинним "кроком". Такі дії зменшують кількість контактів між учнями.

Усі без винятку працівники школи повинні проходити температурний скринінг, коли вони заходять до школи. При будь-яких ознаках коронавірусної хвороби, при будь-яких симптомах краще взагалі не приходити в школу, а якщо вони виявлені – то треба звернутися до лікаря і покинути школу, зауважив Степанов.

Крім того

  • Якщо в когось із дітей виявлять ознаки коронавірусної хвороби у школі, на учня треба надягнути захисну маску, провести його в окреме приміщення, а приміщення, де він перебував, треба провітрити та продезінфікувати. Також працівники школи мають повідомити батькам учня про ситуацію і викликати лікаря.
  • Якщо тест на COVID-19 у дитини буде позитивним, весь клас має піти на самоізоляцію. Рішення про це приймає епідеміолог на основі епідеміологічного розслідування.
  • У шкільних їдальнях МОЗ рекомендує скласти графік відвідування. За столом має бути не більше 4 осіб із дотриманням дистанції. "Шведський стіл" не рекомендовано. Усі працівники їдальні мають працювати у захисних масках та рукавичках.

Топ за тиждень

Останні новини