Пошук

День Святого Валентина: які квіти не можна дарувати

День Святого Валентина: які квіти не можна дарувати

Сьогодні свято всіх закоханих - День Святого Валентина. Традиційно в цей день чоловіки дарують коханим жінкам квіти.

Хроніки Обухова з посиланням на Апостроф розповідають, які квіти не можна дарувати.

Антуріум - фалічний символ

Цю яскраво-червону квітку ще називають "квіткою фламінго" або "чоловічим щастям". Вважається, що ця рослина – представник чоловічої енергетики, і саме тому є символом чоловічого щастя. Наприклад, у Колумбії антуріуми прийнято дарувати нареченому на весілля, таким чином нагадуючи йому, що він тепер захисник своєї сім'ї та близьких. Також у цієї екзотичної квітки є ще одне значення, пов'язане з тим, що вона схожа на фалічний символ. Тому коханій цю квітку краще не дарувати.

Гвоздика - квітка скорботи

Гвоздика в різних країнах має свою символіку - від символу справжнього кохання, шлюбу та сім'ї до символу пам'яті та скорботи.

На пострадянському просторі ця квітка асоціюється більше з негативними датами та подіями. Так, у Радянському Союзі червоні гвоздики стали символом Жовтневої революції, потім – символом Великої Перемоги 9 травня, а у повоєнний час – знаком пам'яті та скорботи. На сьогоднішній день саме цією квіткою прийнято вітати ветеранів, а також найчастіше гвоздики кладуть біля труни або приносять на річницю на цвинтарі.

Жовті квіти - символ зради

Згідно з легендою, князь, повернувшись із війни, захотів дізнатися, чи залишалася йому вірною дружина. Він звернувся до чаклунки, яка запропонувала подарувати дружині червоні троянди і на ніч поставити їх біля сімейного ложа. Якби княгиня була вірною, вони б зберегли колір, але на ранок бутони пожовтіли. З тих пір жовті квіти – символ зради та померлих почуттів.

Тому краще не дарувати букетів з жовтих квітів, а от доєднувати їх до різнокольорової композиції не забороняється.

Сухі квіти

Багато флористів радять дарувати такий букет на новосілля, а ось на День усіх закоханих від такої ідеї краще відмовитись. Деякі дівчата сприймуть сухоцвіти як натяк на те, що вони втрачають красу та молодість. Краще віддати перевагу живим квітам.

Читайте також: