День української хустки відсвяткували вчителі та учні міста Українки

День української хустки відсвяткували вчителі та учні міста Українки
11:41 08.12.2020

В Українській СЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відзначили День української хустки. Дітям розповіли про значущість цього українського оберега.

7 грудня відзначають День української хустки, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Фейсбук-сторінку Тетяни Ахтирко, заступника директора з виховної роботи в СЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Українка.

Українська хустка - символ любові й злагоди.

Цього дня зазвичай відбувається Всесвітній флешмоб “Зроби фото з хусткою”.

Другий рік поспіль педагоги, батьки та учні нашої школи беруть участь у патріотичному флешмобі, - йдеться в повідомленні.

Промітка, тибеткова, бавниця, опиначка — усе це «імена» хустини. І саме їй присвячено — Всесвітній День української хустки. Щоправда свято дуже молоде, адже ініціювала його група активісток лише минулого року. Проте завдяки діаспорі свято одразу ж набуло статусу всесвітнього.

День хустки відзначили не лише в нашій країні, а й українці, які мешкають в Іспаніі, Канаді та США.

Історично хустка прийшла на заміну обрусу (квадратна тканина, якою вкривали голову та не зав'язували) і намітці (прямокутне полотнище із орнаментом по коротких сторонах), хоча дуже часто можна зустріти їх поєднання. Цікаво, що «правильна» українська хустка мала біле тло, а от кольорові варіаціі мають турецьке коріння.

Дуже приємно бачити, що хустки повертаются та переосмислюються молодими локальними брендами, хустина має усі шанси перейти від статусу «елемент народного костюму» до «маст-хев» сучасного гардероба, - йдеться в повідомленні.