Пошук

Депутат Київради згадав про сміттєзвалище на Обухівщині

Депутат Київради згадав про сміттєзвалище на Обухівщині

Станом на 2020 рік кількість сміття, яке накопичив Київ, становить 12 млн 780 тисяч тонн. На полігон №5, який знаходиться в селі Підгірці в Обухівському районі, звозять більше половини всіх побутових відходів киян.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

Сміття - одна з найнебезпечніших екологічних загроз столиці.

Уявіть собі, що Київ - це ті ж переповнені контейнери, у яких утворилася гора сміття. Але комунальники не приїжджають ні завтра, ні через місяць. Гора розростається і вже завалила собою половину двору. Приблизно так і виглядає сьогодні ситуація з відходами в Києві, - порівняв Яловий.

За словами ініціатора створення ЕкоСтратегіі, за рік столиця виробляє 689 тисяч тонн побутових відходів. Це - 69% від загальної кількості сміття. З них 30% спалюють, а решта потрапляє на полігони та сміттєзвалища Київської області, які давно перевантажені і не відповідають нормам екологічної безпеки.

Київ - це давно переповнений контейнер зі сміттям, - вважає депутат Київради.

Яловий додав, що зрозуміти масштаб проблеми можна, побувавши біля села Підгірці в Обухівському районі. Зараз на звалищі вже 6,5 млн тонн сміття. З 1 серпня 2019 полігон мав перестати приймати сміття столиці, але продовжує роботу.

Екологічна стратегія Києва 2030 пропонує владі столиці реальний алгоритм дій, щоб вирішити проблему зі сміттям у Києві, перетворити відходи в цінний ресурс, зробити місто чистим, без переповнених сміттєвих баків, - зазначив Костянтин Яловий.

Читайте також: