Пошук

Дитяча стоматологія в Україні: за що доведеться сплатити

У Національній службі здоров'я України розповіли, які послуги стоматології безоплатні для пацієнтів та їх батьків.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Соцпортал.

За більшість стоматологічних послуг, що надаються дітям, сплачує Національна служба здоров'я України. Проте це стосується лише тих медичних закладів, які підписали відповідний договір з НСЗУ. До того ж якщо ви й потрапите у такий заклад, немає гарантій, що вас повідомлять, що за вас вже заплатила держава, а не попросять сплатити за ту саму послугу ще раз. Тому радимо зберегти цей матеріал, в якому ми публікуємо відповідь НСЗУ, - а раптом знадобиться.

У Програмі медичних гарантій на цей рік надання стоматологічної медичної допомоги виокремили в окремий амбулаторний пакет. Він, як і у 2020 році, покриватиме тільки ургентну, тобто невідкладну, стоматологічну допомогу дорослим та дітям. А також планову стоматологічну допомогу дітям до 18 років. Крім ортодонтичних процедур та протезування. Ці послуги визначено Кабінетом Міністрів України як платні. Тобто вони можуть оплачуватися за кошти пацієнта або за рахунок окремих програм місцевого бюджету, - розповідають в НСЗУ.

Ургентна стоматологія - це зняття гострого болю та лікування станів, які загрожують життю. Для дітей до 18 років Програма медичних гарантій покриває планову стоматологію, оскільки вона запобігає погіршенню загального здоров'я дитини.

Повний перелік безплатних послуг дитячої стоматології

  • Надання ургентної стоматологічної допомоги дітям та дорослим.
  • Надання планової стоматологічної допомоги дітям (крім ортодонтичних процедур та протезування).
  • Проведення інструментальних досліджень у рамках ургентної та планової стоматологічної допомоги дітям (внутрішньоротова рентгенографія (локальна, прицільна)).
  • Організація та проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років відповідно до чинного законодавства.
  • Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.
  • Надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам, виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття.

Отримати стоматологічну послугу пацієнт може за направленням лікаря, з яким укладено декларацію, за направленням лікуючого лікаря або звернувшись самостійно до стоматолога без направлення. У медзакладу має бути укладено відповідний договір (стоматологія) з НСЗУ, - йдеться в повідомленні.

Перелік медзакладів з укладеними договорами - за посиланням.

Для дітей платними стоматологічними послугами можуть бути ті, які не входять до Програми медичних гарантій. Також Кабінет Міністрів України визнав платними ортодонтичні процедури та протезування.

Оплата послуги має здійснюватись офіційно у касу закладу з видачею чека. І за тарифом, затвердженим власником цього медзакладу, тобто відповідною місцевою радою.

Читайте також: