Пошук

"Дія" більше не реєструє на вакцинацію від Covid-19

"Дія" більше не реєструє на вакцинацію від Covid-19

Українці скаржаться на те, що застосунок "Дія" просить видалитися з черги на вакцинацію. Запис у "Дії – лише черга на вакцинацію, а не фактичний запис на щеплення.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Broadcast.

Запис в "Дії" був реалізований для того, щоб оцінити бажання населення, яке хоче вакцинуватися і зрозуміти, скільки потрібно на перший період часу вакцин. Але це не запис на вакцинацію. Ви коли ставали в чергу – вам пропонували очікувати якихось подальших дій. Фактично, черга не переросла в запис на вакцинацію, бо він відбувався через медичні інформаційні системи, зокрема, в МВЦ, – прокоментували у Національній службі здоров’я України.

Раніше системи "Дії" та медичні не були між пов’язані. Тепер із запуском тестової версії COVID-сертифікатів їх об’єднали.

Проте в НСЗУ сконцентрувалися на роботі довкола ковідних сертифікатів, тому тих, хто таки щепився, в НСЗУ просять видалити свій запис з листа очікування.

Потрібно розуміти, що це дві складні системи, які швидко поєднати між собою неможливо. Бо якби тоді було за чергою і записом на вакцинацію – ми могли розпорошити ресурс і ні черги нормально не зробити, ні запису, і з сертифікатами могли б бути затримки, – додали у відомстві.

А у самій "Дії" підкреслюють, що реєструватися на вакцинацію у застосунку більше не потрібно. Адже вчора, 20 липня, розпочався п'ятий етап національного плану вакцинації. Це означає, що тепер вакцинуватися можуть усі бажаючі незалежно від віку та інших факторів, пише Newsoneua.

Загалом через "Дію" на отримання щеплення були записані 698 тис. українців. З них понад 40% вже вакциновані.

Читайте також: