Пошук

До школи тільки після вакцинації: "не хочеш - примусимо"

До школи тільки після вакцинації: "не хочеш - примусимо"

22 вересня на розгляд Верховної Ради внесено законопроєкт №4142 «Про систему громадського здоров’я».

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на GreenPost.

Ініціаторами виступила група народних депутатів на чолі з Михайлом Радуцьким, головою комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Автори пропонують зараховувати дітей і до закладів освіти, і до закладів оздоровлення та відпочинку лише за наявності профілактичних щеплень згідно календаря.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування закладів освіти і дитячих закладів оздоровлення та відпочинку забороняється, – сказано в тексті законопроекту.

Відповідальність

  • Дітям, недощепленим через медичні протипоказання, автори дозволяють відвідувати дитячі колективи при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів.
  • Не оминули увагою автори законопроекту й доросле населення. Українців хочуть зобов'язати робити профілактичні щеплення з метою запобігання захворюванням на дифтерію, кашлюк, кір, поліомієліт, правець, туберкульоз, вірусний гепатит В, паротит, краснуху, пневмококову та гемофільну інфекцію.
  • А тих, хто ухилятиметься від обов’язкових щеплень проти інфекційних хвороб, пропонують «усувати за поданням посадових осіб уповноваженого органу у сфері громадського здоров’я, органу державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства у відповідній сфері від роботи, навчання, відвідування закладів освіти».
  • Проте від вакцинації можна буде відмовитися – для цього достатньо буде підтвердити свою відмову письмово, а в разі небажання дати таке підтвердження, лікар має засвідчити це актом у присутності свідка.

Автори хочуть наділити Кабмін повноваженнями приймати рішення про проведення додаткових обов'язкових щеплень населення «в умовах елімінації та/або ліквідації інфекційних хвороб та/або при загрозі виникнення епідемії інфекційної хвороби на території України». Щоправда, зробити це він може лише за поданням «центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я», тобто Міністерства охорони здоров'я України.

Чому так

Необхідність запропонованих змін автори обґрунтовують тим, що законодавство в сфері санітарного та епідемічного благополуччя не піддавалось системному оновленню з кінця 90-х років.

За цей час частина законодавства частково і безсистемно гармонізована з європейським, інша частина була вилучена, а та, що залишилась – застаріла і не відповідає теперішньому рівню розвитку науки, новим відносинам суб’єктів господарювання, органів державної влади та місцевого самоврядування, – ідеться в пояснювальній записці.

Читайте також: