Пошук

Дубінський потрапив до ТОП-3 брехунів

Дубінський потрапив до ТОП-3 брехунів

Депутат від 94-го округу (Обухів - Васильків) О. Дубінський потрапив до ТОП-3 брехунів за версією фактчекінгової команди VoxCheck.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на УП.

Рейтинг брехунів уперше вийшов наприкінці 2017 року та охоплював лише два місяці. Наступні рейтинги виходили щорічно та показували, які з топ-політиків протягом року брехали найбільше, які маніпулювали, а які переважно говорили правду.

Головна мета рейтингу — привернути увагу до слів, які політики транслюють у ЗМІ багато брехні та маніпуляцій. Тому завданням як журналістів, так і споживачів інформації є критична оцінка того, що ми бачимо, чуємо й читаємо, йдеться в анонсі.

У 2020 році, як і в 2019, «золоту медаль» за кількістю брехні тримає Вадим Рабінович. Дуже близько за ним ідуть Нестор Шуфрич та Олександр Дубінський. Юлія Тимошенко, хоча й наговорила набагато більше фактологічних цитат, ніж її колеги в Раді, у 2020 році опинилася в середині рейтингу. Петро Порошенко був більш ніж удвічі правдивішим за лідерку «Батьківщини», а Володимир Зеленський — ще на 60% правдивішим за Порошенка. Втім, усе одно президент сказав правду в менш ніж половині випадків. І це погіршення порівняно з 2019 роком, коли 53% висловлювань президента були правдивими.

Порівняно з попереднім роком риторика політиків стала більш категоричною — переважно вони говорили неправду, правду чи маніпулювали, проте майже не перебільшували.

Дубінський потрапив до ТОП-3 брехунів
Дубінський потрапив до ТОП-3 брехунів

ОЛЕКСАНДР ДУБІНСЬКИЙ

Потому что страна находится по сути во внешнем управлении. Потому что так называемые фонды — называйте их фондами, банками, МВФами, — давшие Украине кредит, диктуют свои условия относительно и внутренней, и внешней политики нашего государства. Они говорят, когда кого назначать, можно ли кого-то уволить, а можно ли кого-то назначить — как некого господина Лещенко, бывшего журналиста, в наблюдательный совет Укрзализныци с зарплатой 300 тысяч гривен в месяц за два рабочих часа в день.

НАСПРАВДІ

  • По-перше, міжнародні фонди не диктують умови щодо напрямків політики України. МВФ надає кредити під низький відсоток, коли уряд країни обіцяє провести необхідні для майбутнього повернення цих коштів реформи. Разом із представниками фонду розробляється план змін, потрібних для поліпшення економічної ситуації та для сталого зростання

Світовий банк надає допомогу у впровадженні економічних реформ шляхом здійснення консультацій, спільних економічних досліджень та затвердження позик для проведення реформ.

ЄБРР надає цільові кредити під приватні та державні проекти. Кредитування здійснюється за трьома основними напрямами: фінансовий сектор, енергетика та інфраструктура.

  • По-друге, претендент на посаду представника держави в наглядовій раді має відповідати низці визначених вимог. Рішення про призначення Сергія Лещенка

на цю посаду прийняв уряд 18 грудня 2019 року. Міжнародні інституції ніколи не говорять про прізвища — лише про процедури та правила, в тому числі правила призначень. Тому рішення про призначення Лещенка до УЗ Кабмін ухвалив самостійно. Зарплата Лещенко, справді була більше 300 тисяч грн на місяць.

Читайте також: