Електронні сигарети та айкоси прирівняли до звичайних сигарет

Електронні сигарети та айкоси прирівняли до звичайних сигарет
10:52 17.12.2021
Електронні сигарети та айкоси прирівняли до звичайних сигарет

16 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4358, який прирівнює електронні сигарети й айкоси до звичайних сигарет. Відтак їх однаково не можна буде курити чи вейпити у громадських місцях.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на Хмарочос.

Закон набуде чинності через 18 місяців із дня його опублікування — тобто не раніше середини 2023 року.

Нові правила розширюють перелік місць, де заборонено курити. Фактично єдиним місцем, де це буде дозволено, залишаться спеціальні кімнати для куріння в аеропортах.

Розмір попередження про шкоду куріння на пасках сигарет та упаковках тютюну збільшиться з 50 % до 65 % площі. Ілюстрації міститимуть реалістичні зображення хвороб, спричинених курінням.

З тютюну, сигарет і вейпів мають зникнути смакові й ароматичні добавки. Законодавці пояснюють це тим, що фруктовий чи ягідний смак часто приваблює молодь.

Буде заборонено продаж електронних сигарет та рідин неповнолітнім. Так само буде заборонена реклама і спонсорство. Загалом ідеться про повну заборону реклами в інтернеті, зокрема й у соціальних мережах.

За словами депутатки Ольги Стефанишиної, за рік в Україні внаслідок куріння померло близько 85 тисяч людей.

Уряди різних країн проводять різну політику щодо вейпів і електронних сигарет. У США непокояться тим, що альтернативи звичайним сигаретам набувають все більшої популярності серед підлітків.