Пошук

Євген Клопотенко в Обухові або "рататуй - ми те, що ми їмо"

Євген Клопотенко в Обухові або "рататуй - ми те, що ми їмо"

"Рататуй - ми те, що ми їмо". Я чітко пам'ятаю цю цитату кухаря Огюста Гюсто з мультика Рататуй. І як іронічно те, що улюблений мною вже багато років мульт, сьогодні дає відгомін і матеріалізується в реальному світі.

У світі, де я, ще цілком молода і мисляча особистість, здатна зрозуміти і сприйняти ситуацію навколо шкільного харчування досить критично і з глибоким співпереживанням. Мій син поки відвідує дитячий садок. Не можу сказати, що даний заклад вражає мене своїм меню і що прищеплює правильний смак тим же карапузічам *.

Але я точно знаю, що зміни треба починати. Нехай з малого, нехай розбиваючи кришталеву мрію об чавунну дупцю реальності, але починати варто. Справжня кулінарія не для боязких. Наберіться відваги, пробуйте, експериментуйте. Не дозволяйте нікому заганяти вас у рамки. Єдині ваші рамки - ваша душа.

Це правда: готувати може кожен, але лише безстрашні досягають величі. Я проводжу дуже жирну паралель між мультфільмом "Рататуй" і нинішнім шкільним харчуванням, тому що в ролі Лінгвіні виступають нинішні застарілі шкільні меню і гірше того, люди, які багато років годуючи дітей по 6 і 7 колу за Данте, не хочуть удосконалюватися, йти в ногу з часом.

Сьогодні в Обухові, в актовому залі 3 школи Євген Клопотенко, такий собі юний Огюст Гюсто розповідав про такі, здавалося б примітивні, але в той же час геніальні рішення у звичному дитячому меню за 8 гривень, ніби сам Едісон вперше презентував свою лампу, а Гейгер виявив атомне ядро. Слухачі, захлинаючись вбирали кожне слово гастропроповідника.

Все просто, всього 10 страв, які реально будуть до смаку вашим дітям.

Ті ж компоненти, тільки "у профіль".

Метою програми "Нове шкільне харчування" є підвищення та поширення рівня культури здорового харчування у навчальному закладі. У рамках проекту було розроблено "Збірник рецептів страв для харчування дітей шкільного віку в навчальних та оздоровчих закладах", а такоже план впровадження нової шкільної культури харчування у шкільних їдальнях по всій Україні.

Ідея проекту виникла у Євгена ще в шкільні роки. В той час в шкільних їдальнях не було смачних страв. Готували згідно з рецептами, але їжа була не апетитною. Власне, цей факт і надихнув на зміни.

У 2017 году команда Євгена Клопотенка отримала грант від Фундації Ашан для молоді на створення нових рецептів страв для харчування у школах України.

Результатом реалізації проекту, на основі відгуків більш ніж 1500 батьків та учнів, стала розробка 110 унікальних рецептів, які увійшлі до Збірника.

А в грудні 2018 року Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів оприлюднила висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, котрим було надано дозвіл на впровадження програми.

Ну, а Обухову в даному контексті взагалі невимовно пощастило. Євген запропонував ввести тестове двотижневе харчування з власної програми. Після чого, сам автор впевнений, що шкільне харчування нашого міста, вже не буде колишнім. Також, обіцяв особисто приїхати в свій день народження, 23 листопада і зібрати враження всіх про те, як варто годувати наших з вами дітей.

Скоро прийде апетит, і у нього буде нездорове его. © Рататуй

Читайте також: