Пошук

Гаджети можуть допомогти діагностувати COVID-19

Пристрої, які показують частоту серцебиття та температуру людини, можуть завчасно виявити наявність COVID-19 ще до прояву перших симптомів.

У хворих на коронавірус різниця в часі між кожним серцевим скороченням є меншою, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на видання "Na Chasi".

Ми вже знали, що цей показник змінюється в залежності від розвитку запалення в організмі, а COVID-19 є запальним процесом, - зазначає Роб Хірт, доцент медицини в Медичній школі Ікана в Нью-Йорку.

Медики простежили за майже 300 співробітниками лікарні, які носили годинник Apple Watch з 29 квітня по 29 вересня. Зазначається, що ґаджети можуть допомогти виявити незначні зміни, які бувають у безсимптомних хворих — це дозволить значно зменшити розповсюдження COVID-19.

Ви не можете проводити медичні тести з людьми весь час, в той час, як ці пристрої вимірюють ваші показники 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Розумні годинники показують ваші дані в режимі реального часу, а результати тесту, якщо пощастить, ви отримаєте лише через кілька днів, - зазначають науковці Стенфордського університету.

Читайте також: