Пошук

Голова Обухівської ОВК vs. поліція Київщини: show must go on!

Голова Обухівської ОВК vs. поліція Київщини: show must go on!

16 липня вдень 10 співробітників Національної поліції зайшли в окружну виборчу комісію №94 в Обухові та вручили її членам повістки на 19-те і 20 липня.

Про це заявила голова окружкому Світлана Циганій, передають Хроніки Обухова з посиланням на Гордон.

Вона стверджує, що за законом поліція не може заходити в приміщення, де працює комісія, а кримінальні справи відкрито за надуманими приводами і за заявами невідомих осіб.

На брифінгу Циганій розповіла, що деякі учасники виборів використовують правоохоронну систему зі своєю метою.

- Близько 13.00 10 представників Національної поліції увійшли до приміщення окружної виборчої комісії №94, що прямо заборонено законом, під приводом вручення членам комісії повісток. У них сказано, що до органів досудового слідства їм треба прийти 19-го і 20 липня. Члени окружної виборчої комісії №94 стали фігурантами надуманих кримінальних справ, порушених за заявами невідомих осіб. Їх намагаються залякати, а роботу комісії – зірвати, – сказала голова комісії.

19 липня ОВК має прийняти від Центрвиборчкому бюлетені й роздати їх дільничним виборчим комісіям, тому виклик на допит саме в цей період вона вважає спробою зірвати виборчий процес в окрузі.

- Робота комісії повністю паралізована, люди налякані та не розуміють, що відбувається. Ми розцінюємо це як неприхований тиск на членів комісії та спробу зірвати підготовку до дня голосування 21 липня, – розповіла голова окружкому. – Схоже, що правоохоронці виконують політичне замовлення, порушуючи при цьому закон. Я хочу звернутися до пана [міністра внутрішніх справ Арсена] Авакова: невже це та поліція, яку ми всі заслуговуємо після стількох років реформ?

Циганій додала, що комісія звернулася до міжнародних спостерігачів, зокрема до ОБСЄ, щоб вони дали оцінку цим подіям.

Разом з тим, керівництво обласної поліції спростовує закиди у свій бік.

Зокрема, керівник поліції Київської області Андрій Нєбитов, заявив, що "поліція" буде діяти у межах чинного законодавства, дотримуючись основних принципів верховенства права і законності.

Він також зазначив, що в разі отримання повістки, необхідно виконати цю процесуальну вимогу. У випадку, якщо у повістці зазначений час, коли особа виконує свої функціональні обов’язки, необхідно погодити інший час зі слідчим.

Керівник поліції наголосив: «Якщо є звернення громадян, кандидатів в народні депутати, народних депутатів, інших посадових осіб, – поліція реагувала і буде реагувати у межах і в спосіб передбачених діючим законодавством».

Читайте також:

Коментарі