Пошук

Головлікарка Василькова розповіла про ситуацію з медициною в місті

Головлікарка Василькова розповіла про ситуацію з медициною в місті

Київська область, Обухівський район, Васильківський район. Ситуацію з медичною допомогою у Київській області коротко описала Ярослава Августинович, головний лікар Васильківського центру первинної медико-санітарної допомоги. Васильків – місто під Києвом, яке неабияк постраждало від обстрілів рашистів, але окуповане не було.

Своїм баченням вона поділилася з Укрінформом, передають Хроніки Обухова.

Вже з тиждень, як нам дозволили у Василькові відкрити поліклініку, знову робимо кардіограми, різні аналізи, - ділиться медик. - До того в місті, коли з’явилася можливість, приймав черговий сімейний лікар – до нього йшли всі, кому було потрібно, незважаючи, звідки приїхала людина. Адже у нас було багато біженців – з Бучі, Ірпеня, Гостомелю, Чернігова. У нас хороші зв’язки з волонтерами, вони привозять ліки першої необхідності, ліки для хронічно хворих, дитячі суміші, засоби гігієни. Частина родин з дітками з Василькова повиїжджали, натомість серед біженців багато мам із зовсім малюками - 2019-2021 років народження. Літнім людям передаємо медикаменти через соціальні служби, які доставляють їм продуктові набори, хто може - приходить до нас за ліками сам, розповіла вона.

Лікарка каже, що коли було холодно, зверталося чимало хлопців з тероборони - з простудами і переохолодженнями.

Виявляємо часом і ковід – хоча зараз робимо лише експрес-тести. Раніше люди через побоювання захворіти на коронавірус бігли до нас за найменших ознак простуди, але страх війни перебив усі інші страхи. Консультуємо людей по телефону, з важкими ускладненнями, дякувати Богові, останнім часом пацієнтів не траплялося, - каже пані Ярослава.

Може, це тому, що взагалі обставини не сприяють появі різних захворювань? Адже відомо, що під час стресу виділяється багато адреналіну, а цей гормон є природним стимулятором імунітету.

Читайте також: