
Обухівські групи у соціальних мережах швидкий і дієвий спосіб оголосити про "чотириногу пропажу" і часто - знайти її в найкоротший термін. Дещо важчий, на перший погляд, спосіб пропонують розробники QR-паспорту.
Про це йдеться у нарисі на шпальтах Хмарочосу.
- Щоб допомогати людям знаходити своїх домашніх улюбленців, які загубилися, засновники бази реєстрації Animal ID (міжнародної онлайн-платформи відповідальних власників тварин) створили QR-паспорт для тварин, - розповів автор.
QR-паспорт – це жетон з QR-кодом, номером ID тварини на сайті animal-id.net та телефонним номером власника.
QR-код пов’язаний з онлайн-профілем тварини і визначає особу її власника. Якщо відсканувати QR-код камерою телефона, то відкривається онлайн профіль тваринки на сайті.
Людина пише свої контактні дані та повідомлення господарю. Господар миттєво отримує повідомлення на електронну пошту. У повідомленні вказне точне місце сканування жетону.
Розробники продукту об’єднали на одній платформі інформацію про тварину (ідентифікаційний код, родовід, щеплення тощо) і її власника, дані для ветеринарів, муніципалітетів, кінологів.
Дані Animal ID об`єднані з Європейською асоціацією єдиних баз даних тварин Europetnet, тому завдяки QR-паспорту можна знайти тварину в багатьох країнах світу.
«Кожний другий безпритульний собака раніше мав власника» – говорить Віктор Копач, засновник та CEO міжнародного проекту Animal ID. – Ми розробили рішення, яке, з одного боку, допомагає розв’язати проблему безпритульних тварин (точної кількості їх зараз в Україні ніхто не знає), а з іншого – забезпечити власникам швидке повернення додому втрачених улюбленців».
На сьогодні в базі Animal ID близько 120 000 власників тварин, які живуть в Україні. Український QR-паспорт також планують використовувати для ідентифікації домашніх тварин в США.
Наразі проект пройшов був реалізований у Львові. Оксана Кошак, директорка ЛКП «ЛЕВ», розповіла, що завдяки впровадженню системи QR-паспортів їм вдається щотижня повертати додому десять домашніх собак.

Використання QR-паспорту також допоможе власникам, якщо тварина загубилася і знайдена у кризовому стані – ветеринари мають на платформі доступ до профілю тварини.
Для виробництва QR-жетонів було створено спеціальне обладнання, яке дозволяє кожному власнику зробити індивідуальний дизайн жетона для свого улюбленця. Вартість QR-паспорту від 99 грн до 149 грн.
Проєкт працює за принципом соціального підприємництва. 50% прибутку перераховується до притулків та безпритульних тварин.
Що краще, соціальні мережі чи скан-паспорт? Краще не губити тих, за кого ми, як не крутися, відповідальні. Перед своєї совістю, перш за все.
Коментарі