Пошук

Групи в обухівських соцмережах чи QR-паспорт тварини: як краще шукати свою згубу

Групи в обухівських  соцмережах чи QR-паспорт тварини: як краще шукати свою згубу

Обухівські групи у соціальних мережах швидкий і дієвий спосіб оголосити про "чотириногу пропажу" і часто - знайти її в найкоротший термін. Дещо важчий, на перший погляд, спосіб пропонують розробники QR-паспорту.

Про це йдеться у нарисі на шпальтах Хмарочосу.

- Щоб допомогати людям знаходити своїх домашніх улюбленців, які загубилися, засновники бази реєстрації Animal ID (міжнародної онлайн-платформи відповідальних власників тварин) створили QR-паспорт для тварин, - розповів автор.

QR-паспорт – це жетон з QR-кодом, номером ID тварини на сайті animal-id.net та телефонним номером власника.

QR-код пов’язаний з онлайн-профілем тварини і визначає особу її власника. Якщо відсканувати QR-код камерою телефона, то відкривається онлайн профіль тваринки на сайті.

Людина пише свої контактні дані та повідомлення господарю. Господар миттєво отримує повідомлення на електронну пошту. У повідомленні вказне точне місце сканування жетону.

Розробники продукту об’єднали на одній платформі інформацію про тварину (ідентифікаційний код, родовід, щеплення тощо) і її власника, дані для ветеринарів, муніципалітетів, кінологів.

Дані Animal ID об`єднані з Європейською асоціацією єдиних баз даних тварин Europetnet, тому завдяки QR-паспорту можна знайти тварину в багатьох країнах світу.

«Кожний другий безпритульний собака раніше мав власника» – говорить Віктор Копач, засновник та CEO міжнародного проекту Animal ID. – Ми розробили рішення, яке, з одного боку, допомагає розв’язати проблему безпритульних тварин (точної кількості їх зараз в Україні ніхто не знає), а з іншого – забезпечити власникам швидке повернення додому втрачених улюбленців».

На сьогодні в базі Animal ID близько 120 000 власників тварин, які живуть в Україні. Український QR-паспорт також планують використовувати для ідентифікації домашніх тварин в США.

Наразі проект пройшов був реалізований у Львові. Оксана Кошак, директорка ЛКП «ЛЕВ», розповіла, що завдяки впровадженню системи QR-паспортів їм вдається щотижня повертати додому десять домашніх собак.

Групи в обухівських  соцмережах чи QR-паспорт тварини: як краще шукати свою згубу
Групи в обухівських соцмережах чи QR-паспорт тварини: як краще шукати свою згубу

Використання QR-паспорту також допоможе власникам, якщо тварина загубилася і знайдена у кризовому стані – ветеринари мають на платформі доступ до профілю тварини.

Для виробництва QR-жетонів було створено спеціальне обладнання, яке дозволяє кожному власнику зробити індивідуальний дизайн жетона для свого улюбленця. Вартість QR-паспорту від 99 грн до 149 грн.

Проєкт працює за принципом соціального підприємництва. 50% прибутку перераховується до притулків та безпритульних тварин.

Що краще, соціальні мережі чи скан-паспорт? Краще не губити тих, за кого ми, як не крутися, відповідальні. Перед своєї совістю, перш за все.

Читайте також:

Коментарі