Пошук

HUB громадських ініціатив "Veteran" провів свій перший захід в Обухові

HUB громадських ініціатив "Veteran" провів свій перший захід в Обухові

Вчора на базі музею сучасної війни "Війна нашими очима" відбулася перша лекція в рамках проекту "Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їх сімей", що впроваджується Агенством ООН з питань міграції (МОМ) за фінансування Європейського союзу.

Для учасників її люб'язно провела психологиня Ірина Хижняк. Вона розповіла про ментальне здоров'я; про те, як розпізнати порушення; в чому полягає перша психологічна допомога в серйозних стресових ситуаціях.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиалнням на офіційну сторінці Центру.

Зокрема на лекції розглядалися наступні питання:

  • Ментальне здоров'я. Визначення. 16 ознак психічного здоров'я. Що повинно насторожити.
  • Ланки забезпечення психічного здоров'я в нашій державі. Невропатолог, медичний психолог, психіатр, сімейний лікар, їх місце в цій системі.
  • Триєдина концепція розвитку мозку. Мозок рептилії, собаки мавпи, яке це все має відношення до людини?
  • Стрес. Де закінчується адаптація до середовища й починається розлад? Що таке психологічна травма й ПТСР.
  • Перша психологічна допомога.

Метою лекції було, по-перше, розвіяти міфи довкола психології і психологів; по-друге, ознайомити учасників з роботою психолога і інших фахівців, що займаються ментальним здоров'ям, по третє, донести важливість необхідності звертати увагу і займатися не лише здоров'ям тіла, а й духу (тобто, психічним здоров'ям).

Детальніше про роботу Центру ви можете дізнатися за посиланнями нижче та в інших статтях на нашому сайті, запрошуємо доєднатися до роботи центру всіх зацікавлених ветеранів АТО/ОСС та членів їхніх сімей, ВПО та небайдужих обухівців!

Читайте також: