Пошук

Індійський штам коронавірусу COVID-19 скоро прийде в Україну

Індійський штам коронавірусу COVID-19 скоро прийде в Україну

Це новий вид коронавірусу, який загрозливий особливо для молоді.

Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24", передають Хроніки Обухова з посиланням на Рубрику.

Ми можемо говорити, що він точно буде. І це реальність, і говорити треба правду. Зараз він вже зафіксований, зокрема, в країнах-сусідах, це і Чехія, Польща, Румунія. І тому зрозуміло, що в кінцевому підсумку він з'явиться і в Україні – як це було з британським штамом або з південноафриканським. Індійський штам досить важкий, він досить агресивний, більш контагіозний, досить складна клінічна картина з ураженням різних органів, зокрема, і шлунка, нирок. Сильна інтоксикація, і цей штам вражає молоде населення, що дуже неприємно, – заявив міністр.

Степанов додав, що COVID-19 відрізняється дуже великою кількістю мутацій.

Але є мутації (коронавірусу – ред.), такі як британський, південноафриканський, індійський, бразильський, які сильно відрізняються, змінюючи клінічну картину, стають більш агресивними. Виходячи з такої кількості мутацій, яка є, і частоти, з якою вони з'являються, ВООЗ і робить прогнози. Які ще можуть відбутися мутації, ми, на жаль, не знаємо, але ми повинні готуватися до найгірших варіантів, щоб мати можливість захищатися, – сказав міністр.

За його словами, третя хвиля пандемії забрала найбільше життів у порівнянні з двома першими. Піковий період припав на кінець березня – початок квітня. У цей час в лікарнях були 44 тисячі пацієнтів, які потребували кисневої терапії.

Читайте також: