Пошук

Інвертор напруги. Навіщо він потрібний

Інвертор напруги. Навіщо він потрібний
PR Публікація розміщена на правах реклами

У поїздках та місцях, де відсутня стаціонарна електрична мережа, незамінним приладом є інвертор.

Він використовується, якщо потрібно живити побутову техніку. Інвертор — це портативний перетворювач напруги. Зі змінного струму 220 В він дає змогу отримувати 12 В постійного, або навпаки.

Інвертор — це імпульсний блок живлення. Завдяки йому електронні прилади (телевізор, ноутбук, зарядний пристрій), розраховані на напругу 220 В, можуть працювати від акумулятора або від бортової мережі автомобіля. Напрямок перетворення — «12–220 В». Для використання в авто випускають моделі з адаптером під прикурювач. Напрямок перетворення «220–12 В» використовується для зарядки батареї та живлення портативної техніки (12 В) від побутової електричної мережі змінного струму.

Придбати якісний інвертор за вигідною ціною можна в інтернет-магазині 220 Volt. На сторінці https://220volt.com.ua/invertori.htm ви знайдете перелік наявних приладів із повним описом їхніх технічних параметрів. Консультанти магазину допоможуть зорієнтуватися в асортименті та зробити вдалий вибір під ваші потреби. На сайті є можливість замовити зворотний дзвінок. Доставка здійснюється до усіх регіонів України.

Умови ефективної експлуатації

Для тривалої та безпечної експлуатації інвертора потужність приладів, що від нього живляться, не має перевищувати його власну. Тому передусім необхідно підсумувати показники всіх запланованих пристроїв. До суми додається 15–20 % запасу.

Живлячи побутову техніку через інвертор, хочеться бути впевненим у її безпеці. Тож під час вибору моделі необхідно звертати увагу на наявність захисту від перепадів напруги, перегріву, перевантажень та замикань в електромережі. Відновлення ємності під’єднаної батареї можливо навіть за перебоїв у мережі, якщо модель інвертора передбачає вбудований акумулятор.

Значно спрощує процес зарядки наявність:

  • системи захисту від розряду штатного джерела живлення;
  • функція автоматичного перезапуску агрегату.
Інвертор напруги. Навіщо він потрібний
Інвертор напруги. Навіщо він потрібний

Установка та під’єднання

Є кілька простих правил безпечного використання інверторних перетворювачів напруги:

  • Інвертор напруги потрібно встановлювати на горизонтальну поверхню в сухому місці з мінімумом пилу. Поруч із ним не повинні розташовуватися джерела гарячого повітря, а вентиляційні отвори не мають закриватися сторонніми предметами.
  • Перетворювач, розрахований на 12 В, не можна під’єднувати до бортової мережі вантажного автомобіля, човна, автобуса, акумулятори яких мають напругу 24 В. Те саме стосується й зворотної ситуації.
  • Забороняється паралельне під’єднання виходів декількох інверторів.
  • Не допускається приєднання вихідної розетки перетворювача до промислової мережі змінного струму (220 В);
  • Перш ніж під’єднати до акумулятора будь-яке обладнання через інвертор, необхідно переконатися, що обидва ці пристрої увімкнені, після чого запускати в роботу електроприймач.
Читайте також: