Пошук

Карантин ще на місяць і надзвичайна ситуація: прогноз

Карантин ще на місяць і надзвичайна ситуація: прогноз

Кабінет міністрів планує продовжити карантинні заходи на 30 днів і розширити надзвичайну ситуацію на всю Україну.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 25 березня, передають Хроніки Обухова з посиланням на УП.

- Станом на сьогодні, на 10 ранку, у 13-ти областях України і в місті Києві зафіксовано 113 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID 19.

Статистика продовжує погіршуватися, тому сьогодні Кабінет міністрів розгляне питання запровадження надзвичайної ситуації на всій території України і переведення в режим надзвичайної ситуації єдиної державної системи цивільного захисту.

Режим надзвичайної ситуації планується ввести на 30 днів. Відповідно, всі карантинні заходи також плануємо продовжити на 30 днів, - зауважив він.

Прем’єр закликав не плутати надзвичайну ситуацію та надзвичайний стан, адже "надзвичайна ситуація не обмежує конституційні права громадян, а лише консолідує зусилля для подолання загрози"

Шмигаль додав, що Україні треба "виступати єдиним фронтом" із міжнародними партнерами.

Він зазначив, що напередодні відбувся телеміст із провідними китайськими лікарями – і подібні телемости будуть проводити надалі у робочому порядку, щоб українські лікарі отримували від китайських колег прямі поради.

Читайте також:

Разом з тим, міський голова Києва Віталій Кличко не знає чи відкриють столичний метрополітен 3 квітня, бо якщо коронавірус буде поширюватися, то обмеження діятимуть і надалі.

Метро у столиці призупинило перевезення пасажирів 17 березня, попередньо - до 3 квітня, але ми слідкуємо за розвитком ситуації.

Якщо вірус поширюватиметься з такою ж динамікою і надалі - обмеження діятимуть.

Ми повинні максимально обмежити соціальні контакти, максимально захистити здоров’я і життя людей, тому дату відкриття метро сьогодні я вам назвати не можу, - сказав він.

Кличко нагадав, що метро не працює не лише у Києві, а й у всіх містах України.

Він розповів, що вірус поширюється: "Єдиний шанс зупинити його – максимально обмежити контакти між людьми", тому міський голова звернувся до МВС та контролюючих органів, щоб вони штрафували порушників: "Якщо в когось самого не вистачає розуму і свідомості, нехай так зрозуміє і не наражає на небезпеку людей навколо".

За словами мера, наразі у столиці захворіла на COVID-19 31 особа. Серед хворих 21 людина перебуває в лікарні (20 – в Олександрівській лікарні, 1 – в міській клінічній лікарні № 4), 10 лікуються вдома на самоізоляції.

Читайте також: