Пошук

Керівництво "картонажки" пояснило ріст ціни на "Обухів 65"

Керівництво "картонажки" пояснило ріст ціни на "Обухів 65"

Виробник популярного туалетного паперу радить зосередитися на повторній переробці та сортуванні паперових відходів не тільки на благо екології, а й для економічної вигоди – такі товари коштуватимуть дешевше.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на ubr.ua.

Через недостатній збір макулатури в Україні вітчизняні паперові підприємства змушені продовжувати закуповувати її за кордоном.

Це неминуче позначається на галузі та вартості кінцевої продукції, розповіли UBR.ua на "Київському картонно-паперовому комбінаті" (ККПК).

Причина світової тенденції подорожчання макулатури пов'язана з кількома чинниками, наголошують тут.

  • По-перше, з диджиталізацією, що призвела до зменшення споживання паперової продукції, що є джерелом макулатурної сировини – наприклад, журналів та газет.
  • По-друге, пандемія коронавірусу, через яку виник суттєвий дисбаланс: збір вживаного паперу скоротився, а потреба в ньому за рахунок зростання електронної комерції та упаковки для неї – збільшилася.

Таким чином, особливий пік зростання цін на макулатуру у світі спостерігається з 2019 року.

Не секрет, що зараз вітчизняні підприємства, і ККПК у тому числі, змушені закуповувати макулатуру за кордоном, оскільки зібраного в Україні – недостатньо. А ціни на українському ринку і зараз продовжують зростати, і вже не поступаються світовим, – каже комерційний директор ККПК Олексій Катишев.

За його словами, подібна сировина використовується у виробництві тарних картонів, гофроупаковки, деяких видів туалетного паперу та паперових рушників.

З урахуванням попиту, що росте, на даний вид продукції, переробка та сортування паперових відходів стає не тільки питанням екології, а й економічно вигідним для сфери: товари з переробленої сировини коштують дешевше.

Ми прогнозуємо, що зростання цін на туалетний папір і картон продовжуватиметься й надалі. Однак воно пов'язане не лише із сировиною. Найбільшою передумовою для цього ми зараз бачимо у збільшенні цін на енергоносії, зокрема на газ: лише у період із серпня по листопад його вартість зросла на 77%", – зазначає Катишев.

Таким чином, кажуть у ККПК, через нестабільні та стрімко зростаючі тарифи на енергоносії та інші складові, спрогнозувати вартість паперової продукції складно.

На найбільш популярну позицію – туалетний папір "Обухів 65" – з початку року ціна зросла орієнтовно на 2 грн. і в роздріб на даний момент становить 6,9 грн./рулон, йдеться у повідомленні.

Читайте також: