Пошук

Хто буде контролювати і як працюватимуть ринки в разі відкриття

Хто буде контролювати і як працюватимуть ринки в разі відкриття

Контролювати роботу продовольчих ринків в разі їх відкриття в умовах карантину будуть державні структури. Втім, без залучення органів місцевого самоврядування.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко у програмі "Свобода слова" на ICTV, передають Хроніки Обухова з посиланням на УП.

Буде забезпечене щоденне інспектування представниками державної служби з питань безпечності харчових продуктів та щоденний дозвіл на відкриття або закриття ринків…

Буде контроль держави без залучення органів місцевого самоврядування, сказав він.

Хто буде контролювати і як працюватимуть ринки в разі відкриття
Хто буде контролювати і як працюватимуть ринки в разі відкриття

За словами Ляшка, якщо ринок порушить норми, то наступного разу його зможуть відкрити не раніше, ніж через 7 днів після того, як він усуне порушення.

Раніше, 27 квітня Міністерство охорони здоров’я визначилося з умовами, яких повинні дотримуватися продовольчі ринки для роботи на карантині.

Правила розробили МОЗ та Мінекономіки, вони передбачають:

  • працівники, продавці і відвідувачі ринку повинні бути у захисній масці або респіраторі і мають проходити температурний скринінг;
  • на кожному вході (в’їзді) на ринок повинні стояти антисептики;
  • на 10 квадратних метрах повинен бути один покупець, не більше;
  • контактні поверхні треба дезінфікувати кожні три години;
  • в кінці робочого дня мають відбутися прибирання та дезінфекція;
  • не повинно бути стихійної торгівлі на території ринку.

Також є умови для продавців: щонайменше 3 метри відстані між їхніми робочими місцями та наявність захисних екранів між продавцями і покупцями.

Працівники ринку мають інформувати відвідувачів про встановлені обмеження та про профілактику коронавірусу, а також контролювати виконання цих вимог і оперативно усувати порушення.

Читайте також: